spot_img

Sorumluluk edilebilen akıllı prezervatif

Bir ingiliz şirketi, akıllı prezervatif geliştirdi. İddiaya göre; akıllı prezervatif kişinin cinsel ilişki esnasında ne dek kalori harcadığını, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonları ölçebiliyor. Yatak odasının birincil giyilebilir teknoloji ürünü olan I.Con isimli cihaz, cinsel ilişki sırasında topladığı verileri diğer insanların verileriyle karşılaştırabilme imkânı sunuyor. Erkeklerin cinsel yeteneklerini değerlendirmeleri gereken bütün istatistikleri sağlıyor.

Keza akıllı hem de koruyucu

Veriler aralarında cinsel ilişkinin süresi, yakılan kalori gibi daha birçok data bulunuyor. Ayrıca cinsel yolla bulaşan klamidya ve frengi gibi enfeksiyonları saptama etmeye de yardımcı olur. Ancak güvenli bir yerde saklandığından belli olmak gerektiği savunuluyor. Öteki afiyet izleme cihazlarına benzer bir şekilde, akıllı prezervatif de verileri bir akıllı telefon uygulamasına alıntı yapmak için nanoçip ve bluetooth teknolojisi kullanacak. 96 binin üstünde birey, piyasaya sürülecek olan bu ürünün ön siparişini verdi.

Satışa sunuluyor

Ocak 2018 yılında 59.99 Euro’luk bir fiyatla satışa sunulacak olan cihazın hafif ve suya dirençli olduğu belirtiliyor. Entegre bir mikro USB temas noktası olan prezervatif böylece şarj edilebiliyor, her yük takriben altı ila sekiz saat sürüyor.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here