spot_img

Mahrem nerede çekildi? Mahrem oyuncuları kimdir? Mahrem belgeseli konusu ne?

TRT 1 göre hazırlanan “Mahrem” belgeseline ait ilk tanıtım, TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren tarafından sosyal ağ hesabından yapılan paylaşımla duyuruldu. Belgeselle ilgili yaptığı paylaşımda Eren, “FETÖ’nün alçaklıklarını anlatmaya devam ediyoruz. Hain terör örgütünün lekeli ve karanlık yapılanmasının, örgüt şemasının, TSK’ya sızma faaliyetlerinin tanıkların beyanlarıyla ortaya konduğu “MAHREM”, birincil bölümüyle 14 Temmuz’da TRT ekranlarında,” açıklamalarına yer verdi. Peki fakat Mahrem belgeseli oyuncuları kimdir, nerede çekildi?

Mahrem nerede çekildi?

Mahrem belgeseli dört bambaşka ilde çekildi. İlk bölümü ile TRT 1 ekranlarında yayınlanan Mahrem belgeseli hain darbe girişimine dair bilinmeyenleri izleyiciyle buluşturdu. Çekimlerde ise takriben 2 bin figüran yer aldı. Belgeselin birincil iki bölümüyle 14 Temmuz’da, üç ve dördüncü bölümüyle ise 15 Temmuz’da TRT 1’de ekrana geliyor. 

Mahrem belgeseli oyuncuları kimdir?

Senaristliğini Halis Cahit Kurutlu’nun ve Gürkan Tanyaş’ın, yapımcılığını ise Halis Cahit Kurutlu’nun üstlendiği belgeselin yönetmen koltuğunda Hamit Coşkun oturduğu Mahrem belgeselinde 2 binden artı figüran ve oyuncu yer alıyor. 

Mahrem konusu nedir?

Mahrem’in konusuyla ilgili TRT’de bulunan özette şu ifadeler yer aldı: 

Etkin pişmanlık yasasından yararlanan eski örgüt üyelerinin ilk kez açık kimlikle verdikleri röportajların yayımlanacağı belgeselde bununla beraber FETÖ mağdurlarının da ifadeleri yer alacak. “Mahrem” belgeseliyle ilgili yayımlanan ilk tanıtımda, FETÖ’cü olmayan askeri öğrencilerin TSK bünyesinden sistematik biçimde dışarı atılışı ve örgütün TSK üstünde bağımsızlık kurmasında büyük etkisi olan “Şok Mangaları” da yer alıyor.
 Belgeselin ilk tanıtımında FETÖ’nün askeri okullara oturtmak için özel olarak yetiştirdiği ve takibe aldığı gençlere askeri okullara giriş sınavı sorularını nasıl ve hangi yöntemlerle verdiği de gözler önüne seriliyor.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here