spot_img

Yürek Yarası Ayşe kimdir, kaç yaşında? Yağmur Tanrısevsin instagram! Yağmur Tanrısevsin nereli?

Kalp Yarası dizisi oyuncu kadrosu araştırılıyor. Kalp Yarası dizisinde Ayşe karakteri merak uyandırdı. Peki fakat Yürek Yarası dizisinde Ayşe’ye hayat veren Yağmur Tanrısevsin kimdir, kaç yaşında?

Yürek Yarası Ayşe kimdir?

Babası, annesinin aşkı uğruna malı, mülkü ve ailesini geride bırakarak İstanbul’a göç etmiş Ayşe’nin. Babası, yaşamayı çok seven, hayattan hoşgörü almayı bilen ve haliyle biraz har vurup harman savuran bir adam. Ayşe’nin annesi dillere destan bir güzelliğe sahip, bir kadınmış. Babası, ailesini geçindirmek için türlü türlü işlerde çalışmış. Yokluğun ve zaman zaman hiçliğin içinde bile aile olmayı başarabilmişler. Ayşe’nin dünya görüşü de bu zamanlara atıf özelliğinde: Paylaşacak bir şeyin yahut hayatta daima gizli edersin lakin varsa da paylaşacaksın. Ailesini fazla minik yaşta kaybetmiş. Hayatla tek başına uğraş eden dinç bir kız. İstanbul’da baristalık ,köpek gezdiriciliği gibi birkaç işte çalışıyor. En büyük hayallerinden birisi de günün birinde kendi cafe’ sini açılmak.

Yağmur Tanrısevsin kimdir?

Yürek Yarası dizisinde Ayşe’ye yaşam veren Yağmur Tanrısevsin, 24 Ağustos 1990 tarihinde Mersin’de doğan Türk oyuncudur. Yağmur Tanrısevsin 31 yaşındadır.

Yağmur Tanrısevsin, “Güneşi Beklerken”dizisinde meşhur bir ailenin duygusal krizler geçiren alıngan kızı “blumia hastası” “Melis Hoş” karakterini canlandırarak tanınmıştır. İngilizce oynadığı Amerika ortak yapımı ilk sinema olan The Tragedy adlı dehşet filminde Jennifer rolünü canlandırmıştır. Wella/Koleston’un 2 sezon marka yüzü olmuştur.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik-Sırça Bölümü mezunudur. Sanat kariyerini oyunculuk ve seramik-cam alanlarında birlikte devam ettirmektedir. Meltem Cumbul, Betül Alganatay, Ümit Çırak, Craft Oyunculuk Atölyesi Bahar Kerimoğlu ve Merve Taşkan oyunculuk eğitimi aldığı bazı isimlerdir. Boks, tenis, kayak, basketbol, heykel ve fotoğraf ile ilgilenmektedir.

“Geniş Aile: Yapıştır” sinema filminde Çağla karakterini canlandırdı. “Aşk Ağlatır” adlı sinema filminde oynadı.

Adını Feriha Koydum ve Kirli Yedili dizilerinde davetli oyuncu olarak bulundu.

Güneşi Beklerken dizisinde Melis Hoş karakterine yaşam verdi.

2014 sonbaharı itibarı ile Firari isimli dizide Ustura Faysal’ın (Haluk Bilginer) kızı Tülay Mengen karakterini, Bana Baba Dedi dizisinde Didem karakterini canlandırdı.

Show TV’de ekrana gelen “Mayıs Kraliçesi” adlı dizide başrol oynadı.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here