spot_img

Dünya Hali konusu nedir? Dünya Hali adaptasyon mı hakiki yaşam hikayesi mi?

Dünya Hali dizisinin İstanbul’da geçeceği biliniyor. Konusunu hayatın en temel yerlerinden biri olan ilişkilerden bölge Dünya Hali dizisi uyarı çekti. İşte Dünya Hali dizisinin konusu.

Dünya Hali konusu nedir?

Dünya Hali dizisinin konusu şu şekilde açıklanmıştır: 

Fazla sevdiğiniz bir aile büyüğünüzün ölmeden önceki son isteği “erken kalkan, eskinin kıymetini bilen ve bal porsuğuna eş bir kızla evlen” olursa ne yaparsınız? Bu kendine has vasiyetin acayip yolculuğu Dünya Hali dizisinde cevap buluyor.

Konusunu hayatın en temel yerlerinden biri olan ilişkilerden bölge Dünya Hali, şehirde yaşayan bayağı bir insanın günlük yaşantısını fazla öbür bir mizah anlayışı ile ekran karşısına taşıyor. Absürt yaklaşım tarzıyla jurnal yaşantının içerisindeki kolay olayları ve çelişkileri eğlenceli bir üslupla işliyor.

DÜNYA HALİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Hayatı baştan başa içten bildiğinden şaşmayan, tam da bu yüzden içinde yaşadığı “çağdaş” hayatla zaman zaman çelişen bir delikanlının yani Sinan’ın (Caner Şahin), anket yaparken raslantı karşılaştığı bir kadına (Pelin Abay) aşık olduktan daha sonra hayatında yaşayacağı değişimlere şahit olacağız.

İyiliği ve dürüstlüğü hayatının her alanında ön planda tutan Sinan’ın koşullar ne olursa olsun değerlerine sadık kalmaya çalışırken yaşadığı ilginç ve komik durumlar, ustaca bir espri anlayışı ile Dünya Hali dizisinde işleniyor. Başrollerini Caner Şahin, Pelin Abay ve Tolga Tekin’in paylaştığı dizi, alışılagelen dizi anlatımlarının klasik yapısını bozarak izleyiciye fazla öbür bir ziyafet taahhüt ediyor.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here