spot_img

Kefaret Sinan kimdir? Mert Fırat kaç yaşında, nerede? Mert Fırat’ın eşi ve oynadığı diziler merak edildi!

Kefaret dizisinin oyuncu kadrosu genişliyor. Kefaret dizisinde bulunan Sinan karakteri merak uyandırdı. Kefaret dizisinin oyuncu kadrosunda Mert Fırat da yer alıyor. Peki fakat Kefaret Sinan kimdir, kaç yaşında, nereli?

Kefaret Sinan kimdir?

İzmit doğumlu. Plastik fabrikasında işçi bir baba ve benzer fabrikanın mutfak elemanı bir annenin oğlu. Sinan çizgi roman ve polisiye hastasıydı-hayalperestti, dünyayı kurtaracağına inanıyordu. Yalnız geçen uzun yatılı gecelerini bir pencerenin içinde okuyarak geçirmişti.
Sinan kötülüklerle savaşmanın tek yolunun fazla güçlü bir polis olmaktan geçtiğine karar verdi. Oldu da. Sinan fazla yakışıklıydı. Olmayan ailesinin özlemi ile sıcak bir yuva kurma hayali vardı. Fakat bağlanma korkusu çok içine işlemişti. Zeynep’le yolu kesişen Sinan’ın hayatı çok değişecekti.

Mert Fırat kimdir?

Kefaret dizisinin Sinan’ı Mert Fırat, 10 Ocak 1981 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Fırat, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun oldu.

Ankara’da doğan başarılı oyuncu, yaptığı bir açıklamada; “Benim soyumun içinde Arap var, baba tarafı Suriye’den gelme, ötekiler Kafkasya’dan, bir dedem var Kayserili” ifadelerini kullandı.

Mert Fırat, kariyerine Tiyatro ile başlayarak birçok sinema filmleri ve televizyon dizilerinde yer aldı. Eski zamanların en sevilen dizilerinden biri olan Binbir Gece dizisinde rol alarak tanınırlılığını arttırdı.

Tiyatro kariyerine daha artı alaka gösteren başarılı oyuncu, pek çok sinema filminde de rol aldı.

Ünlü oyuncu 2018 yılında İdil Fırat ile hayatını birleştirmiştir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here