spot_img

Kefaret Yüksek Dağ kimdir? Kefaret Yüksek Dağ kaç yaşında? Hakan Yufkacıgil nereli? Hakan Yufkacıgil’in oynadığı diziler merak edildi!

Kefaret dizisinin oyuncu kadrosu genişliyor. Kefaret dizisinde bulunan Yüksek Dağ karakteri merak uyandırdı. Kefaret dizisinin oyuncu kadrosunda Hakan Yufkacıgil de yer alıyor. Peki fakat Kefaret Alp kimdir, kaç yaşında, nereli?

Kefaret Alp kimdir?

Amerika’nın saygın okullarında ekonomi konusunda yüksek lisansını tamamlayan Alp yurda dönüşü sonrası işe başladığı müşavirlik firmasının zamanla büyük ortağı haline gelmiş özellikle finans ve vergi konusundaki dehası nedeniyle büyük holdinglere önemli miktarda paralar kazandırmasıyla saygın bir şöhret sahibi olmuştur. Sabri Yılmaz’ın polisiye merakı yüzünden bir davette dikkatini çekmiş, iki adam arkadaş olmuş, sonradan da Alp Sabri’nin de finansal müşaviri olmuştur. Alp zehir gibi zekâsı ile Sabri’nin kurduğu kumpasların tam ortasında yer alır ve onları sadakatle hayata geçirir. Yüksek Dağ zamanla Zeynep’in de onun onayı olmadan hareket bile edemediği vazgeçilmez bir danışmanı haline gelecektir. İş bitiriciliği ve nerdeyse karşısındakine nefret veren bariz zekâsı sebebiyle her zaman kafalarımızda bir soru işareti bıraktıracak olan Alp’in Sinan’la hiçbir vakit yıldızı barışmayacaktır. Yüksek Dağ Zeynep’e zamanla aşık olacak, Sinan’ın hedefi haline gelecektir.

Hakan Yufkacıgil kimdir?

Kefaret dizisinde Yüksek Dağ’i canlandıran Hakan Yufkacıgil, 1 Ocak 1980 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Bursa Devlet Tiyatro’sunda kursiyer olarak tiyatro hayatına başlamışken orada tanıştığı İbrahim Şahin’in tavsiyesi ve teşviki ile Konservatuar imtihanlarına hazırlanarak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarını kazandı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarından mezun oldu. 

Hakan Yufkacıgil, 2010 yılında yönetmenliğini Yavuz Turgul’un yaptığı “Av Mevsimi” adlı sinema filminde Şener Şen ile birlikte rol aldı. 2011 yılında yönetmenliğini Özer Kızıltan’ın yaptığı “Beni Unutma” adlı sinema filminde oynadı.

Yakın arkadaşları ile beraber kurmuş olduğu “Tiyatro Oyun Kumbarası” var. 2012 yılında Oyun Kumbarası adı altında bir oyun sergilediler.

 

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here