spot_img

İdil Biret Müzik Festivali 2 Ağustos’ta başlıyor

Meşhur piyanist İdil Biret’in adını içeren ilk müzik festivali olma özelliğine sahip 3. İdil Biret Muğla Müzik Festivali, 2-5 Ağustos tarihleri aralarında Marmaris Amfiteatr Tiyatro’da bedava olarak düzenlenecek. Meşhur piyanist İdil Biret bu yıl düzenlenen müzik festivaline afiyet sorunları nedeniyle katılamayacak.

Münif Akalın açılış konserini yönetecek

Karnaval zarfında bu yıl büyük piyanist ve besteci F. Chupin’in eserleri seslendirilecek. Bu yıl öncelikle yapılan “Genç Piyanistler Seçmeleri” sonucunda, Hande Önder ve Duru Aydınlatılmış, Muğla Büyükşehir Orkestrası eşliğinde şenlik sahnesinde yer alacak. Ünlü piyanist İdil Biret sağlık durumu sorunları sebebiyle bu yıl namına düzenlenen festivale katılamayacak.

İdil Biret Muğla Müzik Festivali, başlangıç konserini Münif Akalın şefliğinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası eşliğinde kendi kuşağının önemli piyanistlerinden Başar Can Kıvrak ve 22 yaşındaki genç piyanist Hande Önder solistliğinde gerçekleştirecek. 2 Ağustos Pazartesi saat 21.30’da Marmaris Amfiteatr Tiyatro’da gerçekleşecek açılış konserinde F.Chopin’in 1. Piyano Konçertosu ile Andante Spianato ve Büyük Polonez adlı eseri seslendirilecek.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here