spot_img

Özel Haber… Yangınlar terörle benzer mı? Orman yangınları her yönüyle araştırılıyor

Muğla, Aydın, Mersin, Adana, Kayseri, Osmaniye, Kilis, Ankara… Benzer anda başlayan yangınlar akla terör şüphesini getirdi.

Ankara Polatlı’da dün akşam saatlerinde Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı’nın ağaçlık alanında da yangın çıktı. İddiaya tarafından 28 yaşındaki Kemal Ünal Y. güney sınırındaki tel örgülerin yanına geldi. Kışla içindeki otları tutuşturarak yangın çıkardı. Sabotaj girişimini nöbet kulesinde yer alan bir asker gördü. Zanlı vatandaşlar göre suçüstü yakalandı.

Emniyete götürülen şüphelinin zihinsel engelli raporu olduğu daha sonra bu raporun iptal edildiği belirtildi. Şüphelinin böylece fazla suçtan kaydı olduğu terör örgütü pkk yanlısı videolar yayınladığı da iddialar arasında…

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, Türkiye’nin öyle çok bölgesinde eş zamanlı başlayan orman yangınlarında terör örgütünün parmağı olduğunu düşünüyor.

Yargı Bakanı Abdülhamit Gül, “Yangınların kaynağı ve sebebi başsavcılıklar tarafından her yönüyle araştırılmaktadır. Tüm ihtimaller titizlikle inceleniyor, ilgili tüm kurumlarca zorunlu adımlar hassasiyetle atılıyor.” dedi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da, sorumluların en kısa zamanda bu saldırının hesabını vereceklerini söyledi.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here