spot_img

‘Savaş’ değişti! “Su çiçeği kadar bulaşıcı”

'Savaş' değişti!

Washington Post’un ABD’deki araştırmalardan derlediği belgelere tarafından, Kovid-19’un Delta varyantının su çiçeği değin bulaşıcı seyrettiği ve soğuk algınlığı, grip, çiçek hastalığı ve ebola virüsünden daha bulaşıcı enfeksiyonlara niçin olduğu belirtildi.

'Savaş' değişti!

ABD’deki Rahatsızlık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), Delta varyantı tehlikesi nedeniyle “savaşın değiştiğini” belirterek, Kovid-19’la uğraş yöntemlerini farklılaştırdı.

'Savaş' değişti!

Bu kapsamda CDC aşılananlar dahil herkese maske önermek, doktorlar ile diğer sağlık çalışanlarının aşılanmasını istek etmek gibi yeni önlemleri dikkate almaya başladı.

'Savaş' değişti!

CDC çalışanları, edinilen bulguları Delta varyantının tehlikelerini ve aşılamadan sonra oluşabilecek enfeksiyonları açıklamada kullanıyor.

'Savaş' değişti!

Aşılı şahısların virüslerin yoğun olduğu yerlerde maske takmaya devam etmelerini öğüt eden CDC, belgelerin aşı sonrası enfeksiyonların en az aşılanmamış kişilerde olduğu kadar bulaşıcı olabileceğini gösterdiğini belirterek, Massachusetts’in Provincetown şehrindeki Cape Cod kasabasında aşılanmış kişiler aralarında da büyük bir salgın görüldüğünü kaydetti.

'Savaş' değişti!

bu vesileyle çalışmanın derlendiği belgelerde, delta varyantının alfa varyantından daha büyük tehlike oluşturabileceğini bildiren Kanada, Singapur ve İskoçya’dan çalışmalara atıfta bulunuluyor.

'Savaş' değişti!

Belgelere göre, ocak ayından bu yanlamasına Kovid-19 hastaları aralarında hastaneye yatışların ve hastane içi ölümlerin gelişen bir bölümünü aşılamadan daha sonra enfekte olan kişiler oluşturuyor.

'Savaş' değişti!

CDC, Kovid-19 aşılarının enfeksiyonları, önemli hastalıkları ve ölümü önlemede hala oldukça etkili olduğunu ve aşı sonrası enfeksiyonların yaygın olmadığını vurguluyor.

'Savaş' değişti!

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here