spot_img

Hatasız bir cilde sahip olabilmenin 6 yolu

Mat bir cilde sahipseniz ve bu sizi cansız gösteriyorsa, daha dinç bir görünüm için yüzünüze uygulamanız gereken baz adımlar vardır. Ilk Olarak içten beslenmeyle cildinizin doğal yağ üretimini destekleyebilir, cildinize yerinde ürünlerle ise görüntünüzü tazeleyebilirsiniz. Manâlı olan bu uygulamaları rutin haline getirerek cildinizi tedavisine zaman tanımak. İşte, daha kusursuz bir görünüm için yapmanız gerekenler…

1. Alkol tüketimini azaltın

Içki fazla miktarda tüketildiği takdirde vücutta susuzluğa yol açmakta ve bu da ciltte kuruluğa sebep olmakta. Hem alkolün vücutta gözenekli olan yenilemeye yarayan A vitaminini azalttığı da aşina bilimsel gerçekler aralarında. Sağlıklı bir cilt için içki tüketimini minimuma indirmek en iyisi.

2. Içten yiyeceklerle beslenin

Omega açısından yüksek olan gıdaları gıda programınıza ekleyin. Bunun için başlıca öneriler somon almak üzere her nesil balık, ceviz, keten tohumu verilebilir. Bu gıdalar cildinizi içerden besler; yağlanmayı geciktirir ve cilde sağlıklı bir parıltı verir. Antioksidan bakımından zengin olan fındık, kabak çekirdeği gibi besinleri tüketin.

3. Peeling uygulayın

Pul pul dökülen kuru ve ölü bir deri ne kadar uğraşırsanız uğraşın nemli ve canlı görünmeyecektir. Bunun için peeling etkili ürünler kullanın.

4. C vitamini tüketin

Bilhassa kış aylarında hastalıklardan korunmak için tüketmeye itina gösterdiğimiz C vitamininin cildinize de dost olduğunu biliyor muydunuz? Dilerseniz C vitamini etkili serumlarla da cildinize gereken desteği sağlayabilirsiniz.

5. Yüzünüzü pak tutun

Sabahleyin uyandınız, yüzünüzü yıkadınız. Okula, işe, sinemaya… Gün içinde nerede bulunmanız gerekiyorsa oraya gittiniz. Günü tamamlayıp eve döndüğünüzde üşenmeyip beş dakikanızı yüzünüzü yıkamaya ayırın. Bunun için makyaj yapmış olmanız koşul yok! Gün içinde maruz kaldığınız dış etkenlerden ve kirli havadan cildinizi arındırmanız gerekiyor.

6. Nemlendirin

Deri tipinize tarafından seçeceğiniz krem, losyon ya da bakım yağını cildinize uygulayıp onu yumuşatın.

Bundan Böyle dinç, parıl parıl parlayan bir ciltle dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz!

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here