spot_img

Pandemi sıhhat sorunu kaynaklı estetiği artırdı

Pandemi döneminde artan stres, fazla terleme, diş sıkma ve gıcırdatma problemlerini de artırdı. Estetik müdahalelerin alımlılık kaygısı dışarıda bu gibi durumlarda da yapıldığını belirten Uzm. Dr. Hasan Benar, “Bu rahatsızlıkların temelinde gerginlik mevcuttur. Pandemi dönemiyle de depresyon ve streste manalı oranda artış gördük. Bu sebeple pandeminin etkisinin büyük olduğunu düşüyorum” diye konuştu.

“Diş sıkma problemleri botox ile ayrıntılarıyla ortadan kalkıyor”

İnsanların sadece güzel görünmek için yok, sağlık durumu nedeni ile de estetik tatbik yaptırdığını söyleyen Uzm. Dr. Hasan Benar, “Son dönemde yıldızı daha da parlayan estetik uygulamalar konusunda insanların değişik görüşleri olsa da toplumdaki genel kanı, çekicilik kaygısı ile yapılmakta olduğudur. Ancak estetik uygulamalar yalnızca güzel edinmek veya hoş gözükmek için yapılmaz. Yapılan küçük dokunuşlarla sağlığına kavuşan o kadar fazla insan var.” dedi.

Estetik müdahale gerektiren sağlık durumu problemlerinin sebeplerini ve tedavi yöntemlerini de aktaran Dr. Hasan Benar, “Kaşı düşük olduğu için görme bozukluğu yaşamış, çenesindeki küçücük bir kuralsızlık nedeniyle konuşma bozukluğu yaşamış insan sayısı azımsanmayacak kadar pozitif. Yüz felci sebebiyle yüzde oluşan şekil bozukluğu, diş sıkma/gıcırdatma problemi, fazla terleme gibi sorunlar da yeniden çok rastlanan ve hayat kalitesini düşüren rahatsızlıklar. Bu tarz sorunlardan bazıları ameliyatsız olarak yapılan küçük müdahalelerle bile düzeltilebiliyor. Tedavide botox ve dolgu kullanılarak hastalarımız namına yüz güldürücü sonuçlar alabiliyoruz. Özellikle terleme ve diş sıkma problemini botox ile adamakıllı ortadan kaldırıyoruz. Bize gelen hastalara bu ve bunun gibi öyle çok konuda da yardımcı oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

İki noktalı çene çizgisi tekniği ile ameliyatsız estetik müdahale

Dr. Hasan Benar, geçtiğimiz aylarda, ortağı olduğu klinikte yaptığı başarılı uygulamalar sonucunda iki noktalı çene çizgisi tekniğinin patentini almıştı. Kraliyet ailesinin zeka gözdesi haline gelen bu tekniğin özelliklerini anlatan Hasan Benar, “İki noktalı çene çizgisi tekniği, ameliyatsız bir estetik müdahalesidir. Doğuştan Olan gelen ya da daha sonra gerçekleşen deformasyonları dolgu tekniği ile ayar işlemine bu ismi verdik. Bu teknik kişinin kendi vücudundan alınan dolgu malzemesinin gerekli noktalara enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir. Ameliyatsız olduğu için tehlike de en az düzeydedir. Kişinin kendi vücudundan alınan dolgu malzemesi olduğu için alerji de yapmaz. Ancak hastanın fazla önemli bir sıhhat sorunu varsa yan etkiler de buna tabi olarak değişken. bunun dışında hafif kızarıklık haricinde yan etkisi adeta yoktur. Uygulamanın etkisi anında görülmeye başlar. Fakat 9 ile 12 ay aralarında sona erer. Eğer daha önce hastamız bu uygulamayı yaptırdıysa, o vakit daha uzun vakit etkisi devam eder. defalarca defalarca yapılabilir. Kullanışlı ve sonuçları açısından bakıldığında etkili ve çok seçim edilen bir uygulamadır.” ifadelerini kullandı.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here