spot_img

Altın Safran Belgelere Dayanan Film Festivali’nin jüri üyeleri belirlenmiş oldu

Safranbolu Belediyesinden yapılan açıklamada, bu sene “Ahilik Kültürü” ast temasıyla 16-18 Eylül’de gerçekleştirilecek şenlik kapsamında Belgeli Yarışması (özgürlük ve acemi), Belgesel Film Yapım Yardım Yarışması ve Resim Yarışması olarak üç bölümde yapılacak yarışmalarda tayin alacak jüri üyelerinin isimlerinin açıklandığı bildirildi.

Kategorilere tarafından jüri listesi

Belgesel yarışması ön jüri: Jüri başkanı akademisyen-yönetmen Mehmet Köprü, jüri üyeleri akademisyen Hasan Hüseyin Toydemir, yönetmen Leyla Nevruzi, yönetmen Selin Aktaş, yönetmen Tufan Şimşekcan, akademisyen-yönetmen Özge Deniz Özker.

Belgeli yarışması bağımsızlık kategori: Jüri başkanı yönetmen Kurtuluş Özgen, jüri üyeleri usta Su Yücel ve akademisyen-yönetmen Hasan Basri Özdemir.

Belgeli yarışması acemi kategori: Jüri başkanı akademisyen Vedat Çakır, jüri üyeleri yönetmen Meliha Elif Demoğlu, görüntü yönetmeni-sinema arşivcisi Hayri Çölaşan.

Belgesel film yapım destek yarışması: Jüri başkanı akademisyen Hasan Akbulut, jüri üyeleri akademisyen Bedirhan Karakulluk, yönetmen Süleyman Civliz ve tahlilci-yazar-tarihçi Aytekin Aytekin.

Fotoğraf yarışması: Jüri başkanı akademisyen-resim sanatçısı Ata Yakup Kaptan, jüri üyeleri fotoğraf ve videograf sanatçısı Hasan İlkay Özduman, foto muhabiri İsa Terli ve fotoğrafçı-resim eğitmeni Muammer Yanmaz.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here