spot_img

Ayrılık sonrası kaçınmanız gereken 7 şey

1. Saçınızın uzaması yavaşlayabilir

1. Saçınızın uzaması yavaşlayabilir

Saçlarınızı daha seri uzatmaya çalışıyorsanız, günde bir fincan kahve içmek aradığınız çözüm olabilir! Kafein, saç dökülmesine neden olabilecek bir hormon olan dihidrotestosterona aleyhinde savaşır. Ayrıca saç hücrelerinin faal büyüme aşamasındayken saça tezgâhtar olan daha organik bileşikler üretmesine asistan olur.

2. Saçınız parlaklığını kaybedebilir

2. Saçınız parlaklığını kaybedebilir

Birçok sağlık durumu yararının yanı sıra kahve içmek; cansız saçlara yeni bir benzi atmış getirebilir. Kafein kan dolaşımını arttırdığı için besinlerin saç köklerine iletilmesine yardımcı olarak saç tellerinizi parlaklaştırır.

3. Saçlarınız daha kırılgan hale gelebilir

3. Saçlarınız daha kırılgan ülkü gelebilir

Kahve içmek, saç derisindeki kan akışını artırır. Bu koşul saç köklerinin zayıflamasını önleyerek saç dökülmesini engeller ve saçınızı daha pürüzsüz ve güçlü ışık halkası getirir.

4. Saçlarınız hacimsiz hale gelebilir

4. Saçlarınız hacimsiz ayla gelebilir

Kafein içeren çoğu saç bakım ürünü sadece saçın daha çizgili görünmesini sağlarken, kahve içmek bileşenin saç köklerine ulaşmasına tezgâhtar olur. Kafein kan akışını iyileştirdiği için saçların daha dinç ve dolgun olmasına da tezgâhtar olur.

5. Şekil vermek zorlaşabilir

5. şekil vermek zorlaşabilir

Saçınızın dokusu temel olarak genetik faktörler göre belirlense de yeme ve içme alışkanlıklarınız da saçınızın kalitesini etkileyebilir. Kafein, saçı daha zinde ve aydınlık ışık halkası getirmenin yanı sıra, asi saçları evcilleştirmenize de yardımcı olur. Saç kökleri yeterli miktarda esas vitamin ve gıda aldığında daha yumuşak ve daha basit yönetilebilir ülkü kazanç.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here