spot_img

Cinsel gönülsüzlük mi yaşıyorsunuz? İşte sebebi!

MİLLİYET.COM.TR / PEMBENAR ÖZEL1. Ayçiçek yağı ve yulaf karışımı

MİLLİYET.COM.TR / PEMBENAR ÖZEL

1. Ayçiçek yağı ve yulaf karışımı

Ayçiçek yağının kuru ve yıpranmış cildi nemlendirdiği ve gençleştirdiği kanıtlanmıştır. Nemlendiricilerde bileşen olarak veya tek başına kullanılır ve cildi kurutmadan koruma özelliğine sahiptir. öte yandan, yulafın da çok aynı yetenekleri vardır ve ikisinin kombinasyonu cildiniz için harikalar yaratabilir.

Yapmanız gereken tek şey, azıcık pişmiş ya da ham yulaf ile birkaç damla ayçiçek yağını karıştırıp cildinize sürmektir. Ayçiçek yağı yerine herhangi bir yağ kullanmamaya dikkat edin. Mesela zeytinyağı, kuru eller için yardımsever yok, zararlı olduğu bulunmuştur.

2. Saf (Manuka) bal uygulayın

2. Saf (Manuka) bal uygulayın

Manuka balının oldukça çok antibakteriyel ve antioksidan özelliklere sahip olduğu bulunmuştur. Geleneksel yöntemle tüketmenin yanı sıra, yenileyebileceği için kuru ve tahriş olmuş cilde de uygulayabiliriz.

Bu bal önce kuru olan alanı temizler ve dezenfekte eder. Ardındaki hasarlı dokuyu tekrar oluşturmaya başlatmak için bağışıklık sistemini uyarır. Yanıkların tedavisinde yaygın olarak kullanılmasının nedeni de budur.

3. Gece yatmadan vazelin sürün ve eldiven giyin

3. Gece yatmadan vazelin sürün ve eldiven giyin

Vazelin gibi petrol jeli bazlı ürünler, cildinizi çare etme ve nemlendirme konusunda başarılıdır. Tek yapmanız gereken şey geceleri hasarlı ellerinize bolca vazelin sürmek ve bir çift pamuklu eldiven giymektir.

Bu şekilde vazelin elinizde kaldığından kesin olursunuz. Eldivenlerin iyileştirici özellikleri yoktur, yalnızca bulaşmasını önler ve ellerinizi daha yumuşak yapar.

4. Avokado maskesi uygulayın

4. Avokado maskesi uygulayın

Avokadonun nemlendirme özelliği vardır ve çoğu vitamin içerir. Yarım olgun avokadoyu 1 çay kaşığı hindistancevizi yağı, 1 dere kaşığı jojoba yağı ve yarım çay kaşığı limon suyuyla karıştırmak kuru ellerinizi kurtarabilir. Azıcık yulaf ekleyerek karışımı daha da güçlendirebilirsiniz.

Maskeyi 10-15 dakika ellerinize uygulayabilir ve daha artı emilim için üzerini bir tedarik folyo ile kapatabilirsiniz. 15 dakika geçtikten sonradan maskeyi birazcık ılık suyla temizleyebilir ve güçlü bir nemlendirici uygulayabilirsiniz.

5. B3 vitamini içeren ürünleri kullanın

5. B3 vitamini içeren ürünleri kullanın

B3 vitamini yönünden varlıklı yiyecekler tüketirseniz ya da niasinamid içeren deri bakım ürünleri uygularsınız cildinizin nemi artacaktır. Cildinizin daha pürüzsüz ve aynı tonda olduğunu fark edeceksiniz.

Hem dermatologlar, B3’ün cildin bariyerini güçlendirmeye ve nemini daha uzun zaman korumasına asistan olduğunu söylüyorlar. Elleriniz çok kuruysa, topikal kremleri denemeniz gerekebilir, oysa sonuçları birkaç hafta içinde görebilirsiniz.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here