spot_img

Cinsel ilişkinin daha uzun sürmesi için yapabileceğiniz 9 şey

1. Çok fazla su içiyorsunuz

1. Fazla fazla su içiyorsunuz

Kulağa çelişkili gelse de, fazla fazla su içmek sahiden cildinize zarar verebilir. Artı su harcamak genel sağlığımız için çok önemli olsa da, fazla miktarda su vücudunuzun esas mineralleri kaybetmesine niçin olabilir. Bu da cildinizi etkileyerek cansız ve mat görünmesine niçin olur.

2. Uzun duşlar

2. Uzun duşlar

Uzun ve sıcak bir duş, yoğun geçen bir günün ardından istirahat etmek için harika bir yol olabilir. Ama sıcak su, cildinizin çizgili ve canlı kalması için gereksinim duyduğu yağı ve nemi ciltten uzaklaştırır.

Duş ne dek uzun sürerse cildiniz o kadar fazla kurur. Cildinizin koruyucu bariyerine zarar vermeyecek yumuşak sabunlar kullanarak kısa ılık duşlar almak idealdir.

3. Nemlendiricinizi yanlış zamanda uyguluyorsunuz

3. Nemlendiricinizi yanlış zamanda uyguluyorsunuz

Nemlendiricinizi, yüzünüzü kurulayıp peşinde krem ​​sürmek yerine cildiniz hala nemliyken uygulayın. Bu nemi cildinize hapsetmenize tezgâhtar olacaktır. Porselen ciltleriyle belli Koreli kadınlar, yüzlerini yıkadıktan yalnızca 3 saniye sonradan nemlendirici uyguluyorlar.

4. Unutulmuş topuklar

4. Unutulmuş topuklar

Yatakta çorap giymek daha iyi uyumanıza, sıcak basmaları önlemenize ve can sıkıcı topuk çatlaklarını uzak tutmanıza asistan olabilir. Krem sürmek ve üstüne çorap giymek, topuklarınızda oluşan kuru cildi azaltabilir.

5. Yüzünüzü havluyla ovuşturmak

5. Yüzünüzü havluyla ovalamak

Cildinizi sert pamuklu bir havluyla ovalamak alıngan cildi kurutabilir ve tahriş edebilir. Daha artı tahrişi durdurmak için cildinizin kendi kendine kurumasını bekleyin.

6. Çok sık yumurta yemek

6. Fazla sık yumurta yemek yemek

Yumurtalar şahane bir protein kaynağı olmasına karşın fazla yenildiğinde deri kuruluğuna neden olabilir. Yumurtalar A vitamini bakımından yüksektir ve fazla fazla yemek cildinizi negatif etkileyebilir. Uzmanlar günde 3 yumurtadan artı tüketmemenizi tavsiye ediyor.

7. Yanlış nemlendirici kullanmak

7. Hatalı nemlendirici uygulamak

Cilt tipinize uygun bir ürün uygulamak, suyun cildinizden çok hızlı buharlaşmasını önlemeye ve daha uzun zaman ıslak kalmasını sağlamaya asistan olur. Oysa deri tipinize uygun bir nemlendirici kullanmazsanız, üründen verim alamazsınız.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here