spot_img

Yazın giyebileceğiniz en iyi ve en kötü renkler

Yazın bu renkleri giymeyin

Yazın bu renkleri giymeyin!

Siyah: Yazın, bilhassa güneşin üstte olduğu saatlerde, kaçınmanız gereken renklerin başında siyah geliyor. Siyah giysiler güneş ışınlarını beyaz giysilerden daha fazla çeker. Bu da terlemenize, bitkin ve atıl hissetmenize, hatta sıcak çarpmasına niçin olabilir.

Gri: Gri terleten ve güneşi çeken bir renk değildir fakat ter lekelerinin nemli görünümü nedeniyle yazın şık bir görünüş için arkadaş sayılmaz. Bu ayrıca açık ayrıca de koyu griler için geçerlidir.

Koyu yeşil, kahverengi ve mor: Estetik olarak tüm bu renkler daha soğuk aylar için uygundur. Güz ve kış aylarında daha iyi görünürler. Yaz aylarında bu koyu tonlardan uzaktan durarak açık renk nötrleri, canlı renkleri ve pastelleri tercih edin.

Yaz ayları için en iyi renkler

Yaz ayları için en iyi renkler

Beyaz: Ter lekeleri çok bariz değildir ve sizi güneş ışınları amansızca döverken olabildiğince serin miktar. Hem beyaz tekrar tekrar, yaz için çok canlı ve taze bir görünüş sağlar.

Pasteller: Deri tonunuz için doğru pastelleri tercih etmek, sıcak havalarda sizi aşırı sıcaklatmadan bir renk patlaması yaratabilir. Hafiftir ve renklerle denemeler yerine getirmek isteyenler için bunaltıcı olmayan bir şekilde basit kombinlenebilir.

Eşsiz bir orta yol olarak mavi: Renkli giyinmeyi seviyorsanız iyi miktarda UV koruması sağlayan maviyi düşünün. Cilt Kanseri Vakfı, konu deri koruması olduğunda kot kumaşına yüksek puan vermiştir. Mavi kot, her mevsim giyilebilen ve ayrı kalınlıklarda üretilen bir bez olarak yaz için iyi bir tercihtir.

Buz küpü testi

Buz küpü testi

Koyu renkli ve açık renkli iki farklı giysinin üstüne bir buz küpü koyun. Buzun koyu renkli bez üstünde daha seri eridiğini hemen fark edeceksiniz.

Yazlık kıyafetlerde ne tür dokuma ve kumaşlar tercih edilmeli

Yazlık kıyafetlerde ne nesil tekstil ve kumaşlar tercih edilmeli?

Pamuk, keten, okaliptüs ve bambu gibi kumaşlardan yapılmış hafif ve bol silüetler, vücudunuzun üzerinden ve çevresinden daha fazla havanın geçmesine izin verdiği için sizi daha serin tutacaktır. Spandeks gibi liflerden ve polyester gibi nefes almayan diğer kumaşlardan yapılmış dar giysilerden uzaktan durun.

Şapka takın

Şapka takın!

Geniş cepheli bir şapka takmak, Hollywood cazibesi katarken SPF ürünlerinizin yanı sıra deri korumasını ikiye katlamanın bir yoludur. Bu aksesuarlar kıyafetinizi daha da şık ışık halkası getirirken başınızı ve yüzünüzü güneşten korumaya tezgâhtar olabilir.

Psikolojik gerçekler

Psikolojik gerçekler

Beyazın, genel olarak soğukluk, temizlik ve hafiflikle ilişkilendirildiği için açlık edilen bir psikolojik etki yarattığını biliyor muydunuz? Nemli bir günde siyah renge bakmak bile psikolojik olarak sizi terletebilir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here