spot_img

Yeni bir ilişkiye başlamadan önce kendinize sormanız gereken 6 soru

Bir ilişkiye başlamayı düşünmeden önce, birkaç kayda değer faktörden belirlenmiş olmalısınız. Sorunları çözmek için zaman karışıklığa itmek, sizi ya harika bir ilişkiye hazırlayacak veya zahmetten kurtaracaktır. Dikkatlice düşündükten sonradan, bir ilişkiye düşündüğünüz dek hazır olmadığınızı ayrım edebilirsiniz. Sizin için bir ilişkiye başlamadan önce kendinize sormanız gereken 6 soruyu derledik!

Bir ilişkide olmadan da bütün ve mutlu hissediyor muyum

Bir ilişkide olmadan da tüm ve mutlu hissediyor muyum?

Bir ilişkiye girmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken en kayda değer faktörlerden biri kendi iyiliğinizdir. İlişkinizden egemen olarak tüm ve mutlu hissediyor olmalısınız. Bu, ilişkideyken aleyhinde tarafı bağımlı olmanızı engellemekle kalmaz işler kötüye giderse ayrıntılarıyla dağılmamanızı sağlar.

Bu ilişki benim beklenti ve koşullarıma uygun mu

Bu ilişki benim beklenti ve koşullarıma yerinde mu?

Birçok farklı ilişki türü vardır: flörtler, aşk üçgenleri, bedensel ilişkiler, fazla eşlilik, tek eşlilik ve daha fazlası. Ancak en önemli ilişki türü, içinde olmak istediğiniz ve partnerinizle birlikte karar verdiğiniz ilişkidir. İkiniz de ilişkinin parametrelerine ve kurallarına karar vermelisiniz. Bu departmanda benzer sayfada olmadıkça, er ya da geç düş kırıklığına uğramaya mahkumsunuz.

Bu kişiyi sevebilir miyim

Bu kişiyi sevebilir miyim?

Partnerinizin sizi gerektiği gibi sevebileceğinden belli almak manâlı olsa da sevgisine karşılık verebilecek misiniz sorusu da bir böylece önemlidir. Ona gereklilik duyduğu şeyi belirlemek için gerekenlere sahip misiniz? Ona istediği sevgiyi ve şefkati verebilir misiniz? Çoğu zaman, sahiden devam etmek için zamana, enerjiye ya da coşkuya sahip olmadığımız ilişkilerde almak isteriz. Kendinizle ve partnerinizle, hangi noktada olduğunuz konusunda gerçekçi olun.

Bu kişi beni güvende ve rahat hissettiriyor mu

Bu kişi beni güvende ve rahat hissettiriyor mu?

Mutlu bir ilişkinin en büyük anahtarlarından biri güvenlik ve güven duygusudur. Ast olduğunuz kişinin size kendinizi güvende ve sevildiğinizi hissettirmesi önemlidir. Güvende hissetmediğiniz, sizi şüphelendiren durumlar varsa ilişkinin başı konuşmanın bütün zamanıdır.

Bu kişi benim sevilme ihtiyacımı karşılayabilir mi

Bu kişi benim sevilme ihtiyacımı karşılayabilir mi?

Çoğu süre hayatımızdaki en manâlı kişiyi unutabiliriz: Kendimizi. Onunla dürüst bir tavır yapın ve sizi sevme kapasitesini öğrenmeye çalışın. Bunun üstünde kimsesiz göz önünde bulundurmak de önemlidir, bu nedenle fikrinizi ondan egemen olarak formüle edebilirsiniz. Herkes sizi nasıl sevebileceği hakkında konuşabilir, oysa eylemleri ve tutarlı davranışları asıl gerçeği ortaya çıkaracaktır.

Kendimi uzun vadede böyle bir insanla mı görüyorum

Kendimi uzun vadede böyle bir insanla mı görüyorum?

Günün sonunda, her şey onunlayken kim olduğunuza ve onun sizinleyken kim olduğuna yan. Bu birey sizinle rezonansa giriyor mu? Değerleriniz ve inançlarınızla tutarlı özelliklere sahip mi? Hepimiz şahsiyet ve eğilimler açısından öbür olsak da, kim olduğunuzun ve neye inandığınızın özünün partnerimizle benzer olmasa da benzer hizada olması çok önemlidir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here