spot_img

7 popüler domates çeşidi ve yemeklerde tatbik alanları

Koç

Koç

Aksiyon ve motivasyon gezegeni Mars göre yönetilen bir burç olarak yaptığınız her şeyde çok tutkulusunuz ve neticede Koç ateşinizle herkesin hayatını aydınlatıyorsunuz. Partnerinizden de benzer enerjiyi sürdürmesini istiyorsunuz; huysuz halde ona olan çekiminiz sönecek! Spontane buluşmalar, kısa maceralar veya sizi şaşırtıcı ve özel hissettiren her şey kalbinize dışarı giden en seri yoldur.

İster bir oyunda, ister sporda size meydan okuyor, isterse yatak odasında kuvvet dinamikleri ile oynuyor olsun, sizin için hemen harekete geçen biri, rekabetçi ruhunuzu uyandıran kişidir. Oysa başarılarınız için övüldüğünüzde, ufak iltifatlarla şaşırdığınızda ya da manâlı bir kişi gibi hissettirildiğinizde en fazla sevildiğinizi hissedersiniz. Muhakkak, bazen ilgi odağı olmayı seviyorsunuz fakat o ışığı size tutacak biri sizi kazanacak.

Boğa

Boğa

Bir toprak burcu olarak, çok sevecen ve çapkın biri olarak yok pratik ve akla yatkın olmakla ün yapmışsınız. Oysa bu, hayatınızda romantizme yer olmadığı anlamına gelmez. Sonuçta yönetici gezegeniniz aşk ve güzellik gezegeni Venüs… Venüs’ün enerjisi, burcunuz için fiziksel alemde daha pozitif hissedilir; bu nedenle partnerinizden hediyeler almayı seversiniz. Birisinin size sizi andıran minik bir şey alması bile fazla şey açıklama ediyor.

Hem tüm zodyaktaki en duygusal burçsunuz, bu da bütün duyularınızla temas halinde olduğunuz ve bütün duyularınıza hitap eden birine ilgi duyduğunuz anlamına geliyor. Lüks bir akşam yemeğinin ardından biraz yavaş ve romantik bir seks, biriyle ideal gecenizdir. Sizinle işleri ağırdan alabilen, yanınızda uyuyan, sabahların tadını çıkaran, sizinle fiziksel olarak temas kurmanın ufak yollarını bulan (araba sürerken kucağınızda bir el gibi) biri, ideal sevgilinizdir.

İkizler

İkizler

Başkalarına daima uzun süre alaka göstermezsiniz İkizler; bu nedenle aşk söz konusu olduğunda, dikkatinizi çekebilecek biri birincil gereksiniminizdir. Programınız çok yoğun oluyor ve çoğu kez değişiyor, huysuz bir şekilde yavaşlamanızı dilemek yerine yaşam tarzınıza bacak uydurup buna tarafından ayarlayabildiğinde birinin sizi önemsediğini biliyorsunuz. İlginizi çekmek kuvvet olduğu için birisinin size yeni bir şey öğretebilmesini seviyorsunuz. Ve sizi entelektüel olarak uyarmaya devam edebildikleri sürece ilişkiniz de sürecek.

Birisi söylediğiniz her şeyi dinlediğinde ve düşünceli bir şekilde yanıt verdiğinde hayran kalırsınız. Hediyeler ve hissi gösteriler itici değildir ama sizin için şüphesiz acayip bir karakter dek kayda değer değiller. Birisi sizi yeni bir randevu mekanıyla şaşırttığında veya yeni yatak odası fikirleri sunduğunda ona daha yakın hissedersiniz. Partnerinizle ne dek fazla eğlenirseniz, onu böylece çok seversiniz; bu da onunla daha fazla macerayı beraberinde getirir.

Yengeç

Yengeç

Aşk laf konusu olduğunda, ya ilişkinin yüzde 100’ündesiniz ya da değilsiniz sevgili Yengeçler. Güvenebileceğiniz ve açılabileceğiniz birini bulduğunuzda, hayatlarını olabildiğince güvenli ve kuytu sezdirmek için elinizden gelen her şeyi yaparsınız. böylece, sevgilinizin sizi adamakıllı hayatına dahil etmesi fazla önemlidir. İyiliğe karşılık verdiklerinde ve size taptıklarında gerçekten sevgiyi hissetmeye başlarsınız.

Partneriniz hissi düzeyde sizinle eşleşmese bile (ki bunu gerçekleştirmek kuvvet çünkü en hissi burçlardan birisiniz ve insanların size açılmasını fazla kolaylaştırıyorsunuz) cıvıl cıvıl, gülünç, romantik anlarla sizi şımartmalarını seviyorsunuz. Sizin için mükemmel bir gece, televizyon karşı gizli sarılmalardır. Bazı millet için pozitif dar ve güvenli görünen şey sizin için idealdir. İletişim kurması kolay, sizi ön çalışmasız yakalamayan ve ilişkinin herhangi bir bölümünde acele etmeye çalışmayacak bir partner istiyorsunuz.

Aslan

Aslan

Dikkat çekmeyi seviyorsunuz sevgili Aslanlar. Partnerinizin dünyasının merkezinde olduğunuza dair her türlü teminat, sadece onlara olan sevginizi artırır. güle güle demeden önce yanağınıza ufak bir öpücük veya gün boyu sevimli mesajlar sizi kraliyet ailesi gibi hissettirir. Partnerinizin sizi sosyal medyada paylaşıyor olması da hoşunuza gider çünkü gösteriş yapmayı seviyorsunuz. Yatak odasında, sizinle parmağınızı bile oynatmadan önce ilgilenilmesi gerekiyor. Fakat sıra size geldiğinde onun aklını başından alacaksınız.

En eli bol burçlardan birisiniz ve sahip olduğunuz her şeyi ona vereceksiniz, ama eğer vefalı kalmanızı istiyorlarsa onların da benzer derece verici olması gerekiyor. Çiçekler ya da çikolatalar gibi arada bir sürpriz hediyeler, bir ilişkide sizi mutlu etmek için fazla kayda değer. Yalnız zamana ihtiyacınız olduğunda ve yalnızca kısa bir bonbon yerine getirmek istediğinizde, partnerinizin sınırlarınızı anlamasını beklersiniz. Oysa daha hareketli tarafınız ortaya çıktığında, partnerinizin adım atması ve aynı derecede eğlenceli ve tatlı olması gerekir.

Başak

Başak

Partnerinizin hayatının mümkün olduğunca sorunsuz çalıştığından belirlenmiş almak için defalarca çalışırsınız. Azıcık utangaç ve başkalarının mutluluğunu kendi mutluluğunuzun önüne koymaya meyilli olabileceğiniz için, başkaları için yaptığınız tüm işler için takdir edilmediğinizi hissedebilirsiniz. Yani partneriniz siz isteksiz olarak ne değin yardımcı olmak için vakit ayırıyorsa öyle mutlusunuz. Eylemler, sizin gibi toprak burçları için kelimelerden daha yüksek sesle konuşur. Tipik romantik jestler ve şiirsel aşk mesajları güzel olsa da, sevgisini göstermek için azıcık daha derine inen birini istersiniz. Sizin için “Yaptığın her şey için teşekkürler” cümlesi, “Seni seviyorum”dan fazla daha iyi.

Başak burçlarının hayattaki nihai hedefi her şeyi herkesi mükemmelleştirmektir. Onları eleştirmenize ve birazcık gevezelik etmenize müsade veren biri, sizin için bir eştir. İkiniz birlikte çalışarak istediğiniz “ ilişkiye” daha da yakınlaşabilirsiniz. Fazla özel zevkleri olan bir mükemmeliyetçisiniz, tüm gereksinimlerinizi ve standartlarınızı tedarik eden biri nadirdir. Ama onu bulursanız, dünyanın en şanslı insanı gibi hissedersiniz.

Terazi

Terazi

Teraziler, birlikte çok süre geçirmeyi seven bir partner tam size kadar. Entelektüel olarak sizinle eşleşebilecek ve garip bir sohbet edebilecek birini seviyorsunuz. Esprili bir espri anlayışına sahip olması da sizin için manâlı. Aralıksız planlara ihtiyacınız yok, başka ne olup bittiğine bakmaksızın sadece partnerinizle birlikte olabildiğiniz zaman sevildiğini hissediyorsunuz. Ayrıca, partnerinizin bağımsızlığınızı teşvik etmesi ve konfor alanızdan çıkmanıza nezaketle destek etmesi de fazla şey açıklama eder. tekrar tekrar bazı olarak dünyaya meydan okumak istersiniz oysa sizin bireysel başarılarınızı takdir etmek için kendi yolunun dışına çıkan ve ara sıra dikkatleri üzerinize çekmenize izin veren birine sahip olduğunuzda, aslında özel birini bulmuşsunuzdur!

Özellikle partneriniz sizi dışarı çıkardığında ve yeni arkadaşlar edinmenize yardımcı olduğunda olağanüstü hissediyorsunuz. İlişkilerinize diğer burçlardan daha pozitif öncelik veriyorsunuz ve özgüveninizi artırmak için başkalarının sizinle ilgili olumlu görüşlerine güvenebilirsiniz.

Akrep

Akrep

Birinin içeri girmesine izin verdiğinizde, bu çok önemli bir şeydir, Akrepler. Diğer kişiden hemen şeffaflık istiyorsunuz fakat sizin bu açıklığa karşılık vermeniz fazla daha uzun sürüyor. İdeal partneriniz, süreci aceleye getirmeden duygusal olarak taahhütte bulunmanızın ne dek zaman alacağı konusunda sabırlı olacaktır. Doldurulması zor bir görev ama birinin yeterince sevgi ve güven hissettiğinizde, bunu aleyhinde tarafın hayatının en tutkulu ve yoğun ilişkisi haline getiriyorsunuz. Birini en çok rahat ya da karmaşık bir özelliği olduğunda arzularsınız, ancak bu gerçek olmalıdır. En küçük bir yüzeysellik ya da yapaylık hissedersiniz orada noktayı koyarsınız.

Çok pozitif fiziksel temas, size sevildiğinizi hissettirir. Dinç bir yakınlık duygusu (kelimenin her anlamıyla) sizinle birlikte yapabilmek için bir gerekliliktir. Birinin ilişkiye her şeyi vermesini, yatakta şahane olmasını ve duygusal derinliğinizi paylaşmasını istiyorsunuz. Tabu konular hakkında konuşmaya, sürekli merak ettiğiniz soruları yanıtlamaya ve yatak odasındaki tutkunuza etap uydurmaya istekli olmaları gerekir. Biri tüm çemberlerinizin arasından atlamayı başardığında ve sizi ne dek çekici bulduğuyla sizi etkilediğinde, sonunda partnerinizden gelen sevgiye ve şefkate izin verirsiniz. Ancak o zaman açık yüreklilik arzunuz memnun etme olur.

Yay

Yay

Herhangi bir ilişkide belirtilen bir miktarda özgürlüğe ihtiyacınız var ve bir kişiye bağlanmak boğucu veya korkutucu gelebilir. Maceralara çıkmanıza izin verebilecek ve ihtiyacınız olduğuna karar verdiğinizde boş zamanınızı geçirebilecek birini istiyorsunuz. Daha da iyisi, sizi bir maceraya çıkarabilecek ve yaşadığınız seri tempolu hayata ayak uydurabilecek birini istiyorsunuz. En büyük fikirlere sahip en uğurlu burçsunuz ve hayallerinizi destekleyen ve onları gerçekçi bir şekilde gerçekleştirmenize tezgâhtar olan mantıklı bir partner sizin için en iyisi.

Ama her şeyi kendi bildiğiniz şekilde yapmalısınız ve partneriniz size düzeltildiğinizi ya da küçümsendiğinizi hissettirmeden rehberlik etmeli. Yoğun günlük yaşamınıza fazla pozitif enerji harcıyorsunuz, bu yüzden partneriniz en azından size üçgenin taban olmayan kenarı uydurmaya çalışabilir. İyimserliğinizi paylaştığında, sizin onur kırıcı doğanızın ötesine bakabilen ve sizi kafese kapatılmış hissettirmeden sevgi ve destek sağlayabilen birinin sizi sahiden umursadığını söyleyebilirsiniz.

Oğlak

Oğlak

Burcunuz daima yaklaşması kolay bir burç değildir, sevgili Oğlaklar. Kendinizi önemli bir şekilde sunmanız birincil ilk olarak soğuk ve mesafeli görünebilir, bu yüzden birincil adımı atması gereken birey siz olabilirsiniz. Ama birisi dikkatinizi sürüklemek için elinden geleni yapıyorsa ona epeyce tez ısınabilirsiniz. yine de üstünkörü bir flört uzun sürmez, her şeyi en başından ciddiye alırsınız ve kalıcı değeri olmayan bir ilişkiye yatırım yapmazsınız.

Birisi sizi sahiden sevdiğini kanıtladığında, ilişkide giderek daha fazla kendinize güvenirsiniz. Ve ne dek kendinizden belirlenmiş hissederseniz, pek enerjik bir sevgili olursunuz. Oysa partneriniz itinalı olmalıdır; unutulmuş bir yıldönümü ya da küçük bir beyaz yalan, birlikteliğinizin temelindeki çatlakları gösterebilir. minimum sizin dek güvenilir olan ve abuk subuk sapan hatalara katiyen müsade vermeyen bir partner, ideal eşinizdir. Süre, enerji ve finans yatırımınızın karşılığını istiyorsunuz. Sizin katı kişiliğinize harmoni sağlama esnekliğine sahipken, yine de her türlü pürüzlerden kaçınan biri bütün size kadar.

Kova

Kova

İlişkilerde her zaman iyi değilsiniz Kovalar. Objektif doğanız başkaları için korkutucu olabilir ve daima bütün eksantrikliklerinize alaka duymazlar. Sizin de canınıza minnet. İlk görüşte aşka inanan ve hemencecik yanınızda almak isteyen birini istemezsiniz. Sizin için partnerinizle en iyi arkadaş olmak fazla manâlı, bu yüzden platonik arkadaşlar olarak açmak kalbinizin anahtarı olabilir. Arkadaşlık büyüdükçe ve daha derin duygular organik olarak gelişmeye başladıkça, yavaş yavaş daha pozitif yakınlığa izin verirsiniz. Birinin tüm karmaşıklıklarınızı ve tuhaflıklarınızı bilmesini ve yaklaşmadan önce onları kabul etmesini istiyorsunuz.

Müzik veya sanattaki olağandışı zevkiniz herkese hitap etmiyor ama eşinizin ilgi alanlarınızı kabul etmesi ve teşvik etmesi gerekiyor. Sizi yargılamadan tuhaf fikirleri keşfetmeye hevesli biri, sizi şüphesiz kazanacaktır. Yatak odasında, olağandışı fikirlerinize but uydurmaları ve arzuları konusunda da açık olmaları gerekir. Bir gökkuşağı gibi romantik duygular yaşayabilirsiniz ama dramatik aşk ilanları yerine partnerinizle derin bir söylev yapmayı tercih edersiniz. Duygular oradadır ve onları istediğiniz süre açıklama edersiniz. Bu sınırları anlayan ve hürmet duyan biri sizin için en iyisidir.

Balık

Balık

En hissi burç olduğunuz bir giz değil ve ruh haliniz göz açıp kapayıncaya değin bir uçtan diğerine değişken. Sizi olduğunuz gibi kabul edebilecek ve kesintisiz değişen hislerinizi kabul edebilecek birini istiyorsunuz. İdeal peri masalı romantizmini istiyorsunuz ve ilişkilere dair rüya gibi görünüm açınız düpedüz büyüleyici. Olağan bir akşam yemeği-film randevu gecesi, şiirler, çiçekler seçim ettiğiniz sevgi gösterileridir. Kalbinizin kilidini açmanın bir sırrı yok, tekrar tekrar sonuna kadar açık. Sunacak tonlarca şefkat ve baki sevginiz var.

Doğal Balık cazibenizle birleştiğinde büyüleyebilirsiniz. Çapkın dış görünüşünüze rağmen ona olan sevginizin, herhangi biri için hissettiğinizden daha nadir ve daha derin olduğunu anlayan birine ihtiyacınız var. Duygularınızın ve arzularınızın fantastik derecede sıvı doğasının, üstesinden gelinmesi baskı olabilir; birileri, duygularınıza üçgenin taban olmayan kenarı uydurabildiğinde ve onları barındırabildiğinde sizi sahiden sever. Hür olmanıza ve kendi işinizi yapmanıza izin veren ama eve döndüğünüzde orada olacak birini istiyorsunuz.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here