spot_img

Ayrılık acısıyla bu yöntemlerle başa çıkın

MİLLİYET.COM.TR / PEMBENAR ÖZEL1. Kuşburnu yağı

MİLLİYET.COM.TR / PEMBENAR ÖZEL

1. Kuşburnu yağı

Akne, dünya nüfusunun takriben yüzde 10’unu etkileyen bir cilt sorunudur. Ciltte oluşan sivilce sadece hormonlardan değil, kullanılan sert kimyasal ürünler ve çare yöntemleri sonucunda da ortaya çıkar. Cilt tipiniz ne olursa olsun kuşburnu yağı sivilceyle savaşan en iyi yağlardan biridir.

Akneye meyilli ırk düşük linoleik asit yüzdesine sahip olma eğiliminde olduklarından, özellikle lekelerle çaba edenler için mucize bir yağdır. Soğuk özütlenmiş kuşburnu yağı, güneşten ve kirleticilerden kaynaklanan oksidatif hasarı sınırlayan antioksidanlar açısından da zengindir ve A vitamini (retinol ve tretinoin gibi reçeteli ürünlerdeki etkin bileşen) bakımından yüksektir.

2. Kenevir tohumu yağı

2. Kenevir tohumu yağı

İltihaplı cilt sorunları fazla yaygın görülen bir problemdir. Sedef hastalığı, egzama, akne ve liken planus, iltihaplı cilt bariyerlerini temsil eder. Bu iltihaplara en iyi çözüm kenevir tohumu yağıdır.

Kenevir tohumu yağı, anti-inflamatuar özelliklere sahip bileşenlerin yanı sıra, gama-linolenik asit gibi antioksidan, yağ asitleri ve önemli yağda çözünen A, D ve E vitaminleri içerir.

3. Jojoba yağı

3. Jojoba yağı

Kuru, hassas ve susamış kalmış bir ciltle uğraş ediyorsanız, jojoba yağı sizin için en iyi yağlardan biridir. Bu inanılmaz yağ sadece cilde zahmetsizce emilmekle kalmaz, aynı zamanda herhangi bir tahrişi teskin etmek için derinlemesine nüfuz eder ve uzun süre etkili önemli bir nem tabakası sağlar.

Ayrıca B keza de E vitaminleri ile cildi besleyen ve koruyan krom, bakır ve çinko gibi antioksidanlar ve mineraller açısından zengindir. Ama oleik asit bakımından daha yüksek olan daha kalın bir yağ (doğrusu balmumu) olduğundan, yağlı veya akneye meyilli ciltler için uygun değildir. Bu cilt tipleri, bu yağ yerine linolenik asit oranı yüksek bir yağ seçim etmelidir.

4. Çuha çiçeği yağı

4. Çuha çiçeği yağı

Sağlıklı yaşlanmayı destekleyen bir ürün arıyorsanız bu yağ bütün da size kadar! Çuha çiçeği yağı yaşlanmayı geciktiren ve tüm cilt tiplerinin kullanabileceği harka bir yağdır.

Çuha çiçeği yağının yüksek gama-linolenik asit içeriği, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümüne asistan olur ve hatta cildin elastikiyetini ve sıkılığını artırır, yani yaklaşık olarak bir şişesi buruşuk önleyici konsantre içerir.

5. Argan yağı

5. Argan yağı

Daha gür ve yumuşak saçlar için argan yağını denemiş olabilirsiniz, ancak argan yağının önde gelen deri sorunlarından biri olan hiperpigmentasyon için en iyi tedavilerden biri olduğunu biliyor muydunuz?

Argan yağı, melanin yapan TYR ve DCT enzimlerinin dönüşümünü engellemesi ve yüksek E vitamini konsantrasyonlarının cildin herhangi bir koyu lekesini nezaketle değil eder. İçindeki diğer anti-enflamatuar ve antiseptik bileşikler, iltihaplanmayı baskılayarak ciltte koyu renkli izler bırakan lekelerin önlenmesine yardımcı olur.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here