spot_img

Pozitif bakım istemeyen evinize renk katacak 10 bitki

1-Yalnızlıktan korkmak

1-Yalnızlıktan korkmak

Yalnız kalma korkusu, kusurlu bir eşe sahip olmanın bekar olmaktan daha iyi olması gibi basit bir nedenden yıkıcı ilişkilerde kalmaya zorlayabilir.

Toplum baskısı bazen bekar veya yalnız olmanın olumsuz bir şey olduğunu düşündürebilir. Ancak fakat doğrusu bunda elbette hatalı olan bir taraf yoktur.

2-Öz güven eksikliği yaşamak

2-Öz güven eksikliği yaşamak

Incelemeler hem öz güven problemi yaşayanların sağlıksız ilişkilerde kalma eğiliminde olduğunu gösteriyor.

İstismar ve toksik davranışa bu değin uzun vakit maruz kaldıktan sonradan kişilerin, eşlerinin bu davranışlarından sorumluluk sahibi olduklarına inanma tuzağına düşmeleri kolay olabilir.

Düşük öz güven, insanların kendi değerlerini ve ilişkiye ne kattıklarını sorgulamalarına da yol açar.

3-Partnerinden ve eylemlerinden bana kalırsa sorumluluk sahibi hissetmek

nahoş bir durum ya da yüzleşmeden sonra şehvetli istismarda bulunan kişi, ara sıra durumu tersine çevirecek ve partnerinin suçlu hissetmesine veya pek olmasa bile bir şekilde hatalıymış gibi hissetmesine niçin olacaktır.

Bu davranış çoğunlukla yavaşça gelişir, dolayısıyla kişinin olup biteni ayrım etmesi zorlaşır. Endişe hissetmek, kafa karışıklığı ve kendinize, eylemlerinize güvenememe bunun işaretleridir.

4-Bir şeylerin değişebileceğine inanmak

4-Bir şeylerin değişebileceğine itimat etmek

Toksik ilişkiler içinde olan çoğu insan bazen partnerlerini sevdikleri ve bir gün işlerin düzeleceğine ya da ilişkinin kurtarılabileceğine inandıkları için değişmez kalırlar.

Hem partnerlerinin sahip olduğu sağlıksız davranışların baskı koşullar sonucu oluştuğunu ve kendilerinin ilişkiyi bir şekilde değiştirebileceklerini varsayabilirler. Fakat sahiden işler zamanla daha da kötüleşir ve ilişki gitgide artarak daha artı hasar görür.

5-Reddedilmekten korkmak

5-Reddedilmekten korkmak

Başka bir sebep de reddedilmektir yani bu kişilerin sağlıksız bir ilişki içinde kalmalarının nedeni, ilerleyen zamanlarda reddedilmekten korkmalarıdır. Bu yüzden partnerlerine kendilerini mutsuz etse bile dinç olmayan şekilde bağlanırlar.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here