spot_img

Şiddetli Sevgi: Flört Şiddeti!

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Timur Batmaz, “Profiloplasti, yüz profilinin düzeltilmesi anlamına geliyor. Bu da ihtiyaca tarafından, burun, çene, dudak ve alnın birbiri ile düzenli ülkü getirilmesi için bir takım müdahalelerden oluşuyor”  dedi.

Op. Dr. Batmaz; “Profiloplasti ameliyatlarının hedefi, birbirileriyle armoni içinde olan burun, çene ve alından oluşan hoş bir profil ve dolayısıyla güzel ve anlamlı bir yüz ortaya çıkartmak. Çenenin çok geride olduğu durumlarda burun düzeltilse bile profilde istenen harmoninin yakalanması mümkün olmuyor. Burada kasıt, bir zamanlar güzel ve kusursuz olan uzuvları yeni yapılana uydurmak değil. Yalnızca yüzü oluşturan bütün bölümleri daha düzenli ve alışılagelmiş ülkü getirmek. Burun ameliyatı isteyenlerin çoğu profilini düzeltmek istiyor, profil de tek bir parametreden oluşmuyor. Profili alın, burun, dudak ve çene bileşenleri oluşturuyor. Alın ve çene, adi ya da önde durduğunda; burun daha ufak görünürken, Çene ve alın geride ise burun olduğundan daha büyük görünüyor.” dedi.

Alın dolgusu 2 yıl etkin oluyor

Alın dolgusu olarak sentetik dolgular kullanmadıklarını  bildiren Op.Dr.Batmaz; “Kişinin kendi vücudundan dargın bir yağ dokusuyla alın dolgusu yapıyoruz. Yağ takriben 10 dakikalık bir işlem sonucunda alına enjekte ediliyor ve 2 yıl dek etkili oluyor. Yağın ömür boyu kalıcılığı yok, 2 yılın sonunda yaklaşık %30 kadarı kalıyor. Alın dolgusunun volüm yapıcı etkisinin yanı sıra tüm yüz cildinde anti-aging gibi gençleştirici bir etkisi de var. Burun estetiği ile birlikte alın dolgusu yapılan hastalarda iyileşme alın dolgusu yapılmayanlara kadar çok daha süratli gerçekleşiyor. Özet Olarak; tüm profili daha düzenli hale getirmek için  alın ve çene dolguları mutlaka yapılmalı görüşündeyim.” dedi.

 

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here