spot_img

Şiddetli Sevgi: Flört Şiddeti!

Kadınlar stresten erkeklerden daha fazla etkilenir

Kadınlar stresten erkeklerden daha pozitif etkilenir

Kadınlar, bilhassa işle ilgili durumlarda zihinsel problemler yaşamaya daha yatkındır. Hem kadınların yaşadığı hormonal fark her şeyi açıklıyor.

Hormon dalgalanmaları depresyonla ilişkilidir. Bundan Başka mevsimsel duygudurum bozukluğu kadınları erkeklerden daha fazla etkiler. Sürekli gerginlik yaşamak, zorunlu olarak erken yaşlanmaya yol açar.

Doğum yapmak yaşlanmayı hızlandırır

doğum yapmak yaşlanmayı hızlandırır

Yapılan bir araştırma, hamileliğin kadınları 11 yaş daha ihtiyar gösterdiğini kanıtladı. Mesele şu ki doğum yapmış kadınların telomerleri (yaşlanmayı etkileyen bir yapı) hiç çocuğu olmayanlara göre daha kısa.

Telomerleriniz ne dek kısaysa öyle ihtiyar görünürsünüz. Ayrıca gebelik sırasında yaşanılan stres nadir değildir ve bu da yaşlanma sürecini hızlandırır.

Erkek derisi daha kalındır

Erkek derisi daha kalındır

Dermatologlara göre erkek derisi kadın derisinden yüzde 25 daha kalındır. Yüz derisinde koşul, kişiden kişiye değişebilir oysa sıradan aynı kalır. Ama erkeklerin yüzlerinde daha az buruşukluk olsa da bunlar kadınlara kadar daha derindir.

Testosteron seviyeleri farklıdır

Testosteron seviyeleri farklıdır

Yüksek testosteron seviyeleri yaşlanmayı yavaşlatır. Östrojen keza yaşlanma karşıtı bir hormon olarak hizmet etse de üretimi testosterondan daha çabuk azalır. Bu yüzden birincil kırışıklar kadınlarda görülür.

Menopoz elastikiyeti yok eder

Menopoz elastikiyeti yok eder

Menopoz döneminde hormonlar düşüşe geçtiği için yaşlanma süreci hızlanır. Kadınlar menopoza girdiklerinde vücutları eskisi kadar kolajen üretmeyi bırakır. Bu da cildin elastikiyetini kaybetmesine niçin olur.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here