spot_img

Sivrisinek ve böcekleri doğal olarak uzaklaştıran 15 bitki

Çok eski dönemlerden bu yandan astarlı ve hacimli dudaklar, kadınsılığın ve çekiciliğin sembolü olmuştur. Çünkü kalın dudaklar, kişilerin daha estetik bir yüz görünümüne sahip olmasını sağlarken bununla birlikte gülüşlerinin de daha güzel ve cazibeli görünmesini sağlar.

Lip lift (dudak kaldırma) ameliyatı 45 dakika sürüyor

Lip lift (dudak kaldırma) ameliyatı 45 dakika sürüyor

Dudak kaldırma yani lip lift ameliyatı, uygun olan hastalarda yerel duyumsuzlaşma yöntemiyle veya sedasyon olarak adlandırılan hafif bir rahatlatıcı eşliğinde uygulanabilir.

Fazla uzun sürmeyen bu işlem, tecrübeli bir cerrahın gerçekleştirmesiyle ortalama 45 dakika sürer. Operasyonun arkasından 1-2 saatlik gözlemden daha sonra hasta evine dönebilir.

Doğal sonuçlar veriyor

Doğal sonuçlar veriyor

Başvuru esnasında, burun ile dudağın arasındaki ciltten anında burun altındaki kıvrımlara denk gelecek şekilde kesiler yapılır.

Lip lift yöntemiyle üst dudak daha kalın ve daha buruşuk bir şekil kazanır. Bu operasyon, diğer dudak uygulamalarına göre daha doğal bir sonuç verecektir. Adından da anlaşılacağı gibi bu işlem dudağı yukarıya doğru kaldırmayı amaçlar.

Dişler görünür, barkod çizgileri azalır

Dişler görünür, barkod çizgileri azalır

Dudak kaldırma (lip lift) ameliyatını, diğer dudak uygulamaları ile kıyasladığımız süre, önümüze birçok avantajı çıkıyor.

Ilk Kez bu işlem ile üstteki dudak cildinin ideal ölçülere geldiğini söyleyebilirim. İdeal ölçülere ulaşan üstteki dudak doğal bir şekilde kalınlaşır ve yukarıya döner.

Üstteki dişler alışılagelmiş yüz ifadesinde ve gülme sırasında cazibeli ve kibar bir şekilde görünür hale kazanç. Bunların yanı sıra üstteki dudak cildindeki “barkod çizgileri” olarak adlandırdığımız kırışıklıklar da azalır.

Lip lift ameliyatının avantajları nelerdir

Lip lift ameliyatının avantajları nelerdir?

Lip lift ameliyatının sağladığı en önemli avantajlardan biri de, yukarıda saydığımız tüm olumlu değişimleri süresiz yani daimi olmasıdır.

Lip lift işleminin tamamlanmasından daha sonra hasta, dudak dolgusu işlemlerinde yaptığı gibi 8-12 ayda bir işlemi yenilemek zorunda kalmaz.

Liplift bir kere yapılır ve ortaya çıkan hacimli görünüş ömür boyu sürer. Tabii ki tıbbi her işlemde olduğu gibi lip lift ameliyatında da hastalar cerrahın tecrübeli, istekleri sabırla dinleyen, iletişimi kuvvetli ve donanımlı bir birey olmasını gözetmelidir. Hastaların cerrah seçimini iyi bir araştırmanın ardındaki yapmalarını öneririm.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here