spot_img

Sivrisinek ve böcekleri doğal olarak uzaklaştıran 15 bitki

Kaş ve kirpik serumları son yıllarda oldukça popüler. Kullandığımız makyaj malzemelerinin içindeki ağır bileşenler, uzun saatler makyajlı gezmek, makyaj temizlerken yeterince kibar davranmamak ya da besin şeklimizden nedeniyle kirpiklerimiz zayıflamaya ve dökülmeye başlayabilir. Bu da kaş ve kirpik serumlarını bir yükümlülük haline getirebilir. Oysa fiyatı yüksek ürünlere paranızı tüketmek istemiyorsanız sizin için sadece iki malzemeyle evde yapılan kirpik serumu tarifimiz var. İşte kirpikleri uzatan konut yapımı kirpik serumu tarifi…

Malzemeler:

Malzemeler:

2 kaşık hint yağı
2 kaşık aloe vera jeli
Kapaklı ufak bir kavanoz
Temizlenmiş bir rimel fırçası

Yapılışı:

Yapılışı:

Hint yağı ve aloe verayı kapaklı küçük bir kavanoza alın. Her kullanımdan önce çalkalayın ve kirpiklerinize maskara fırçasıyla uygulayın. Uygulamadan sonradan yıkamayın.

Hint yağı kulağa azıcık ürkütücü geliyor fakat endişelenmeyin, hint yağının saç ve ciltte kullanımı fazla eski zamanlara dayanıyor. Hint yağındaki yağ asitleri ve E vitamini, kirpik kökünü güçlendirir ve büyümeyi uyarır.

Siz daha eksik dökülen, daha uzun kirpiklerin tadını çıkarırken aloe vera kırılmayı azaltmak için kirpiklere bakım yapar.

Jurnal olarak kullandığınızda 2-4 hafta içinde iyileşme göreceksiniz. Dinç başvuru için ayda bir karışımı yenileyin. Başvuru esnasında gözle temasından kaçının.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here