spot_img

Doğal görünümlü saçlara sahip almak için tavsiyeler

Özellikle kesin bir yaştan sonradan ortaya çıkan saç dökülmesi ve kellik sorununun zamanla fizyolojik ve psikolojik açıdan olumsuzlar yarattığını ama bunu engellemenin muhtemel olduğunu belirtti.

İstanbul Hairline CEO’su Gülşen Şener, her insanın muhakkak bir dönemde yaşadığı saç kaybı ile sonuçlanan saç dökülmesi sorunlarının saç ekimi ile kalıcı olarak giderilebileceğini ifade etti. Saç ekimi işleminin başarılı sonuçlarına aksan yaparak, geçici çözümlerin sadece süre kaybı olduğunu belirtti.

Doğal saç görünümünün saç ekimi ile tekrar sağlandığını belirten Şener, “Saç dökülmesinin seyri durdurulamadığında yaşanan saç seyrelmesi ve kısmi kellik sorunu insanları fizyolojik ve psikolojik açıdan olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sorunu saç ekimi ile daimi ve doğal saç görünümünü sağlayarak sona erdiriyoruz. İnsanlar saç ekimi sonrası kendini tekrar doğmuş gibi hissettiğini belirtiyor.” biçiminde ifade etti.

 

Doğal görünümlü saçlara sahip olmak için tavsiyeler

Farklı Alanlara Yönlendirilmiş saç dökülmesi ilaçlarının insanlara kalıcı çözüm sunmadığını belirterek daha çok psikolojik etki bıraktığını vurgulayan Gülşen Şener, şöyle devam etti:

“Saç dökülmesi ilacı biçiminde piyasada yer alan çeşitli ilaçları gerek maliyet gerekse satmak – pazarlama teknikleri ile insanlara büyük vaatler ile sunuluyor. Çoğu kişi saç ekimi öncesi bu alıcı ilaçları kullanarak büyük sonuçlar beklerken bu sonucu alamadığında hüsran yaşıyor. Geçici sonuçlar ile mutlu olup ilaç bırakıldığında dökülme artarak devam ettiğinde daha büyük bir sorunla karşılaşıyor. Saç ekimi yalnızca dökülmeye karşı dinç saçlarınız ile yapılan doğal bir işlem olup bağlı etkileri değil denecek dek etkisizdir. Saç ekimi ile daimi, estetik ve doğal görünüme sahip edinmek düş yok.”

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here