spot_img

Dudak uçuğunun belirtileri nelerdir? Dudak uçuğundan nasıl korunmalıyız?

1.Muz

1.Muz

Mutfağınızda, evinizin içinde uçuşup duran ufak meyve sineklerine kapan koymak için muz kullanabilirsiniz. Uzun bir kavanozun içine olgunlaşarak kararmış bir muz ve biraz bulaşık sabunu koyun.

Daha Sonra bir kağıdı yuvarlayarak huni şekli verin ve bu huniyi bakımlı ucu kavanozun içine gelecek şekilde yerleştirip sabitlemek için bantlayın. Muzun tatlı kokusu sinekleri çekecek, huni ve sabun ise kavanoza giren sineklerin çıkmalarını zorlaştıracaktır.

2.Soda

2.Soda

Midemizi rahatlatmak için kullandığımız bu popüler meşrubat doğal bir temizleyicidir. Sodayı banyo aynanızın üstüne püskürtün ve arkasından aynanızı bir süngerle silin.

Ayrıca mücevherlerinizi, tezgahınızı arındırmak ya da giysilerinizdeki lekeleri dışında tutmak için de soda kullanabilirsiniz.

3.Pirinç

3.Pirinç

Temizlenmesi zorlama şişe veya vazolarınız varsa pirinç onları temizlemek için kullanabileceğiniz bir kurtarıcıdır. Nasıl mı?

Sabunlu suyun içerinde bir arz pirinç ekleyin ve şişenizin içine bu karışımı koyarak çalkalayın. Zor olan bölgelere böylece rahatlıkla ulaşıp tertemiz yapabilirsiniz.

4.Patates kabukları

4.Patates kabukları

Şöminenizi temizlemenin en kolay yolu, içinde azıcık patates kabuğu yakmaktır. Kabukların 48 saate dek kurumasını bekleyin.

Çünkü ıslak kabuklar bu temizleme yönteminde işe yaramaz. Patates kabuklarını düz tutmak için bir fırın tepsisi kullanabilirsiniz.

5.Limon

5.Limon

Yemeklerde, çorbalarda, salatalarda sıkça kullanılan limon konut temizliğinde de harikalar yaratıyor.

Mikrodalga fırınınızı temizlemek için bir kaseye limon suyu, limon kabuğu ve su koyun. Mikrodalganın içine bu kaseyi yerleştirip 3 dakika fırınınızı çalıştırın.

Fırının kapağını bir vakit kapalı şekilde bırakırsanız sudaki buhar dışarı çıkamaz. Son olarak mikrodalgayı pak bir bezle silin.

6.Greyfurt

6.Greyfurt

Lavabo temizliği laf konusuysa akla gelen en iyi temizleyici greyfurttur. Greyfurtu ikiye bölüp üstüne tuz serpin.

daha sonra mutfak lavabonuzu ıslatıp buraya bir arz tuz serpin, arkasında da elinizdeki greyfurtla lavabonuzu ovalayın. Tümü bu!

7.Ketçap

7.Ketçap

Patates kızartmasından farklı düşünemediğimiz ketçap bakır tencereleri, eşyaları parlatarak yepyeni bir görüntüye kavuşturabilir.

Bunun için bakır tencere ya da eşyanızın üstüne azıcık ketçap dökün ve bir zaman bekledikten sonra silip durulayın. Paslanmaz çelikten üretilen eşyalar için de benzer yöntemi deneyebilirsiniz.

8.Soğan

8.Soğan

Pikniğe gittiğinizde mangal yakmadan duramayanlardansanız bu arıtma yöntemini olasılıkla biliyorsunuz. Izgara telinin üzerindeki kalıntıları temizleyen en iyi şey soğandır.

Bunu yapmak için yarım soğanı çatal gibi sivri bir şeyin ucuna takın. daha sonra ızgara telini ovmaya başlayın. Böylece pozitif mücadele harcamadan ızgaranızı pırıl pırıl yapabilirsiniz.

9.Çay

9.Çay

Siyah çayı parkelerinizi arındırmak ve aydınlanmak için kullanılabilirsiniz. Bunun için kovanıza bir tedarik akarsu dökün ve soğumasını bekleyin.

Çaydaki tanik asit, parkelerinizdeki kiri sökerek güzel koku gibi yapacaktır. Ancak bu yöntemi laminant parke temizliğinde sakın kullanmayın.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here