spot_img

Evde manikür yaparken uzak durmanız gereken 5 hata

ABONE OL

En yaygın manikür hatalarından biri, çivi törpüsü kullanırken yapılır. Bir törpüyü aldıktan daha sonra ileri geri hareketler göstermek kolay gözükebilir. Fakat tırnaklarınızı bir törpü ile saldırgan bir davranışla şekillendirmek onları zayıflatabilir ve uçların yıpranmasına veya ayrılmasına neden olabilir.

Bunun yerine, tırnaklarınızın yanından başlayarak tek bir yöne içten harekete geçin. Geleneksel zımparalı çivi törpüleri tırnaklarınıza zarar verebileceğinden sırça tırnak törpüleri kullanıp kırılma riskini azaltabilirsiniz.

Oje şişenizi bir zaman ortalıkta bıraktıysanız, renk olasılıkla alışılmadık görünecektir. Bunun nedeni, oje formüllerinin renk pigmenti parçacıkları nedeniyle zamanla ayrışmasıdır. Daha ağır pigmentler dibe yerleşerek rengin öbür görünmesine neden olabilir.

Ama formülü tekrar birbirine karıştırmak için şişeyi yukarı aşağı sallamak onu düzeltmeye tezgâhtar olmaz. Şişeyi salladığınızda hava, hava kabarcıkları oluşturan minik cepler oluşturarak şişenin içinde hapsolabilir. Bunun yerine, şişeyi ellerinizin arasında yuvarlamayı deneyin.

Tırnaklarınızı renklendirirken tek fırça vuruşu ile çok iyi bir bitiş hedeflemeyin. Fırçaya çok fazla mahsul almak geç kurumasına ve kazalara neden olabilir. Oysa az mahsul aldığınızda da dalgalanmalara niçin olacağını unutmayın. Bu neden ile dürüst ölçüde ağır ağır renklendirmeler yapmalısınız.

İlk kat cilanızı tamamladıktan sonra, ikinci katı uygulamadan önce kuruması için yeterince bekleyin. Bu, ojenizin baştan savma ve dolgun görünmesini önleyecektir. Manikürünüzü tamamladıktan daha sonra ellerinizi nemlendirmeyi unutmayın.

İş ojelerinizi saklamaya gelince, güneş gören yerlerden kaçının. Ojenizin doğrudan güneş ışığına maruz kalması renk solmasına neden olabilir ve oje formüllerini sert ve yapışkan bir ayla getirebilir. bu nedenle karanlık ve serin ortamları seçim edin.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here