spot_img

Ex Aşk Ne Çağırmak? Ex Sevgili Nedir, Kimlere Denir?

Yoğurt ve zeytinyağlı saç maskesi

Yoğurt ve zeytinyağlı saç maskesi

1/4 su bardağı tam yağlı yoğurdu bir yemek yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Saçınıza uygulayın ve maskeyi 15-30 dakika dek saçınızda beklettikten sonra durulayın.

Zeytinyağı, saçı kaplayan, nemi hapseden ve saçı hasara aleyhinde koruyan yağ asitleri içerir. Yoğurt, ölü cilt hücrelerinin kafa derisinden atılmasına tezgâhtar olan laktik asit içerir ve dinç bir saç derisi ve dinç saçlar için doğru çözüm olabilir.

Yumurta sarısı ve ballı saç maskesi

Yumurta sarısı ve ballı saç maskesi

Bir yumurta sarısını bir akarsu kaşığı balla karıştırın. Maskeyi saçınıza uygulayın ve yıkamadan ve durulamadan önce iki saat bekletin. Bal, nemi hapseden ve kuru, kırılgan saçları önleyen doğal bir nemlendiricidir.

Yumurtalar, bölünmüş uçların kötüleşmesini önleyen protein ve amino asitlerle doludur. Ayrıca saç parlaklığını, gücünü ve hacmini geri kazandırırlar.

Sıcak Hindistan cevizi yağı tedavisi

Sıcak Hindistan cevizi yağı tedavisi

Hindistan cevizi yağı saçınız için en iyi yağlardan biridir. Mikrodalgada yaklaşık 10 saniye her tarafında 1/4 fincan Hindistan cevizi yağını ısıtın ve 6 damla biberiye esansiyel yağı ekleyin.

Kuru saça, saç derisinin tamamına veya uçların kırılmasını önlemek için sadece uçlara uygulayın. Doğrusu sert saçlarınız varsa, shea yağı ya da argan yağı da ekleyebilirsiniz. Bir gece bone ile uyuduktan daha sonra sabahtan saçlarınızı yıkayın.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here