spot_img

Güzelliğinize alımlılık katacak yumurta maskesi tarifleri

Saç dökülmesini önler, saçları uzatırABONE OL

Saç dökülmesini önler, saçları uzatır

Saç dökülmesinden ve cılızlaşmasından muzdaripseniz yumurtalı saç maskeleri bütün ihtiyacınız olan şey. Saç, çoğunlukla proteinden oluşur ve yumurta, saçınızın sağlıklı ve dinç kalması için ihtiyaç duyduğu proteinle doludur. Keza saçınız için yardımcı olan demir, kükürt, fosfor, çinko, selenyum ve biotin içerir.

Saçları güçlendiren yumurta maskesi tarifi

Saçları güçlendiren yumurta maskesi tarifi

2 yumurta sarısını çırpın. 2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı ekleyin ve tamamen karıştırın. Karışımı kafa derinizin her yerine uygulayın. 20 dakika bekletin. Soğuk suyla yıkayın ve gerisinde saçınızı şampuanlayın. Alternatif olarak, 1 yumurtayı çırpın ve arkasından 1 bardak süt, 2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı ve yarım limonun suyunu ekleyin. Saç derinize uygulayın. Saçınızı durulamadan ve şampuanlamadan önce 20 ila 30 dakika bekletin. Dinç saç büyümesini desteklemek için bu yumurta maskelerinden birini ayda 2 ya da 3 kez kullanabilirsiniz.

Yıpranmış saçları onarır

Eskimiş saçları onarır

Günlük kirlilik, güneş ışınlarına maruz kalma, kötü besin, klorlu suda yüzme, aşırı şekillendirme ve ısıyla şekil verme araçlarının kullanımı saçınıza hasar verebilir ve saçınızı kuru ve hasarlı bırakabilir. Saçınızın sağlığına kavuşması için düzenli olarak yumurta maskesinin kullanılması tezgâhtar olabilir. Yumurtada yer alan biotin sağlıklı saç büyümesini özendirme eder. Yumurta, eskimiş saçların kaybettiği besinleri geri kazanmasını sağlar. Yumurtadaki iyi miktarda protein, mineral ve esansiyel yağ asitleri saç tellerini besler ve onlara doğal bir parlaklık katar.

Yıpranmış saçlar için yumurta maskesi tarifi

Yıpranmış saçlar için yumurta maskesi tarifi

1 adet olgun muzu ezin ve gerisinde 1 yumurta ve 2 yemek kaşığı süt ekleyin. Malzemeleri tamamen karıştırın. 2 yemek yemek kaşığı organik bal ve 1½ yemek yemek kaşığı sızma zeytinyağı ekleyin ve bitmiş karıştırın. Maskeyi saçınıza ve saç derinize en ince ayrıntısına kadar uygulayın. Bir duş bonesi takın ve maskeyi suyla durulamadan önce 1 saat bekletin. Son olarak saçınızı hafif bir şampuanla yıkayın. Maskeyi haftada bir kullanın.

Sarkan cildi sıkılaştırır

Sarkan cildi sıkılaştırır

Gevşek ve sarkık bir deri, yaşınızdan daha yaşlı görünmenize niçin olabilirken, sıkı bir cilt güzelliğinize ekstra bir kıvılcım katar. Cildinizi sıkılaştırmak için yumurta beyazı kullanın. Bir yumurtanın proteininin yarısından fazlası yumurta beyazında bulunur ve B2 vitamini ile birlikte cildin sürükleyici gelişimi, sindirim sisteminin iç kısmı, kan hücreleri ve beyin fonksiyonu için gereklidir. Doğal bir sıkılaştırıcı olarak cildinizin sıkı kalmasına asistan olan yumurta beyazındaki cildi besleyen hidrolipidler, gevşek cildi toparlamaya tezgâhtar olur.

Cildi sıkılaştıran yumurta maskesi tarifi

Cildi sıkılaştıran yumurta maskesi tarifi

1 ya da 2 yumurta beyazını, 3 yemek yemek kaşığı sütle birlikte köpüklü bir doku elde edene kadar çırpın. Yüzünüze, boynunuza ve öteki sarkık bölgelere uygulayın. Takriben 20 dakika bekletin ve peşinde soğuk suyla durulayın. Bunu haftada bir yapın.

Sivilceleri temizler

Sivilceleri temizler

Yumurta akı cildinizdeki pozitif yağı emmeye, cildinizi sıkılaştırmaya ve geniş gözenekleri küçültmeye asistan olur. Sivilce tedavisine muavin olmakla kalmaz, sivilce izlerini ve lekeleri de yok eder.

Sivilceli ciltler için yumurta maskesi tarifi

Sivilceli ciltler için yumurta maskesi tarifi

1 yumurtanın beyazını çırpın ve yüzünüze yayınlama. Yumurta maskesini mendille örtün. Takriben 20 dakika bekletin. Dokuyu nazikçe çıkarın ve yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Hafif bir nemlendirici uygulayın. Haftada bir ya da iki kez tekrarlayın.

Cildi besler ve nemlendirir

Cildi besler ve nemlendirir

İyi beslenmiş ve nemli deri hoş görünür. Besleyici, ıslah edici ve nemlendirici bir yüz maskesini kolayca aranje etmek için yumurta kullanabilirsiniz.

Cildi besleyip nemlendiren yumurta maskesi

Cildi besleyip nemlendiren yumurta maskesi

1 çorba kaşığı olgunlaşmış avokado püresini, 1 yumurta sarısını ve 1 tatlı kaşığı yoğurdu karıştırın. Karışımı yüzünüze ve boyun bölgenize uygulayın. 15 dakika veya kuruyana kadar bekletin. Maskeyi ılık suyla durulayın ve cildinizi bir havluyla kurulayın. Son olarak hafif bir nemlendirici uygulayın. Haftada bir tekrarlayın.

Peeling maskesi olarak kullanılabilir

Peeling maskesi olarak kullanılabilir

Deri sağlığınızı iyileştirmek için yumurta akını konut yapımı bir peeling maskesi gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz. Bu soyulabilir maske, cildin en dış katmanındaki ölü hücreleri temizleyerek cildinizi temizler ve ayrıca tüm kirleri temizleyerek cildi gençleştirir. Yumurta beyazı hem büyük cilt gözeneklerini küçültmeye asistan olur ve bu da siyah noktaların, beyaz noktaların ve sivilcelerin oluşmasını önlemeye asistan olur.

Yumurta peelingi tarifi

Yumurta peelingi tarifi

Köpüklü bir doku elde edene değin 1 yumurta beyazını çırpın. İsteğe tabi olarak karışıma biraz bal, süt ve zeytinyağı ekleyin. Yüzünüze 1 ya da 2 kat yumurta akı karışımı uygulayın. Yumurta maskesini ince peçeteyle örtün. 1 ya da 2 kat daha yumurta akı ve yine peçete uygulayın. Bir kat çırpılmış yumurta akı ile bitirin. Maskenin iyice kurumasına müsade verdikten sonradan nezaketle soyun. Cildinizi ılık suyla durulayın, kurulayın ve hafif bir nemlendirici uygulayın. Bunu haftada bir yapın.

Kabarık saçları yatıştırır

Şişmiş saçları yatıştırır

Şişmiş ve elektrikli saçları teskin etmek çok zordur. Ancak mutfağınızda yumurta varken bunu kolayca yapabilirsiniz. Sorununuzu çözmek için fiyatı yüksek saç kremleri almanıza gerek değil. Yağ ve protein açısından varlıklı olan yumurta sarısı, saçınız için doğal bir saç kremi görevi görür. Keza yumurta beyazındaki enzimler bakterileri öldürmeye ve istenmeyen yağı kafa derisinden uzaklaştırmaya muavin olur. Yumurta beyazı saçınız ve saç derinizdeki sebum seviyesini dengelemeye yardımcı olurken, sarılar saçınızı güçlendiren proteinlerle doludur.

Yumurtalı ev yapımı saç kremi tarifi

Yumurtalı konut yapımı saç kremi tarifi

1 veya 2 yumurtayı iyice çırpın. Yumurta miktarı saçınızın uzunluğuna bağlıdır. 1 veya 2 dere kaşığı zeytinyağı ekleyin ve adamakıllı karıştırın. Saçınıza ve saç derinize en ince ayrıntısına kadar uygulayın. 30 dakika bekletin. Durulayın ve saçınızı hafif bir şampuanla yıkayın. Bunu haftada bir yapın.

İstenmeyen yüz tüylerini giderir

İstenmeyen yüz tüylerini giderir

Yumurta akı ile istenmeyen yüz kıllarından kolay ve bakımlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Yumurta akı kurudukça, gözden düşmüş tüylerden kurtulmak için soyulma maskesi görevi görebilen sert, yapışkan bir kütleye dönüşür. Bu yöntem kalın değil, ince tüylerde işe yarıyor.

İstenmeyen yüz tüyleri için yumurta akı peelingi tarifi

İstenmeyen yüz tüyleri için yumurta akı peelingi tarifi

1 yumurta beyazı, ½ yemek kaşığı nohut unu ve 1 yemek kaşığı şekeri karıştırın. Pürüzsüz bir macun oluşturmak için malzemeleri tamamen çırpın. İnce tüylerin olduğu bölgeye uygulayın. 20 dakika bekletin. Maskeyi tüylerin uzama yönünün tersi yönde nezaketle soyun. Bölgeyi soğuk suyla durulayın, kurulayın ve hafif bir nemlendirici uygulayın.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here