spot_img

Ilık su içmenin deri üzerindeki bilinmez mükemmel etkileri

1. Cildi temizler

1. Cildi temizler

Ilık su, vücudunuzu toksinlerden arındırmanıza yardımcı olabilir. Ilık su içmek, gövde ısınızın artmasını sağladığı için sizi terletir. Bu da toksinlerden kurtulmanıza asistan olur ve sindirim organlarınızın zararlı maddeleri vücuttan atmasını kolaylaştırır.

Vücudunuzu içeriden temizleyerek sivilcelerinizi içten dışa çare eder. Bu Nedenle cildiniz daha dinç ve aydınlık görünür.

2. Erken yaşlanmayı önler

2. Erken yaşlanmayı önler

Toksinler, sivilcelerin yanı sıra cildinizin daha çabuk yaşlanmasına ve göz aşağıda koyu halkalara, göz torbalarına neden olabilir.

Ilık su içmek, zararlı bağımsızlık radikallerin zarar verdiği cilt hücrelerini onarmaya tezgâhtar olarak cildinizin daha pürüzsüz ve dolgun görünmesini sağlar.

3. Kaşıntılı saç derisinden korur

3. Kaşıntılı saç derisinden korur

Ilık su, saç derinizin ıslak kalmasını sağlar, bu da kepeğe yakalanma olasılığınızın azaldığı anlamına gelir.

Saç deriniz sağlıklı ve nemli olduğunda saçınız parlak, canlı ve yumuşak kalır. Ek bir avantaj olarak ılık su, saç köklerinizdeki asap uçlarını harekete geçirerek saç büyümesini özendirme eder

4. Cildi aydınlatır

4. Cildi aydınlatır

Ilık su içmek, yağ yıkımını karşılamak için vücutta kan akışını düzenleyerek kasları rahatlatır ve geliştirir.

5. Cilt bakım ürünlerinden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar

5. Cilt bakım ürünlerinden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar

Ilık su içmek, metabolizmayı çalıştırmanın en basit yoludur. Bu da cildinizin uyguladığınız tüm kremlerden ve nemlendiricilerden yararlanmasına katkı maddesi sunar.

Gelişen kan dolaşımı da deri hücrelerini gençleştirir ve beslenmesini sağlar. Oksijenlenen cilt hücreleri atık ürünleri ortadan kaldırarak cildinizi canlandırıp yeniler.

Bağırsak sorunları gıdalardan yeterince vitamin ve besin almanıza müsade vermezse cildiniz de bu durumdan etkilenir.

1 bardak ılık su içmek, bağırsaklarınızı mutlu eder ve cildinizin daha uzun vakit genç kalması için ihtiyaç duyduğu tüm besinleri almasına tezgâhtar olur.

6. Cildinizi nemlendirir

6. Cildinizi nemlendirir

Nemlendiriciniz ne dek pahalı olursa olsun yeterince su içmezseniz cildinizi asla kırışmaktan koruyamazsınız. Jurnal olarak ılık su içmek; cilt tonunu eşitleme, şişlikleri azaltma ve cildi sıkışlaştırmak için yararlı olabilir.

7. Cildi enfeksiyonlardan korur

7. Cildi enfeksiyonlardan korur

1 kadeh ılık su içmek, böbreklerinizi koruyarak iltihapla mücadeleye yardımcı olur. Organlarınız pak olduğunda cildiniz enfeksiyonlara aleyhinde daha dirençli ayla gelir. Etkisini artırmak adına içine birkaç damla limon suyu da ekleyebilirsiniz.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here