spot_img

Sütün akılalmaz 7 ayrı başvuru formu alanı

1.Yanan gözü yatıştırmak için süte başvurun

1.Yanan gözü teskin etmek için süte başvurun

Gözlerinizi süt ile yıkayıp temizlemek birincil ilk kez gerçek dışı görünebilir. Oysa bu başvuru formu, tahriş olmuş gözü yatıştırabilir.

Önce gözleriniz kapalı olarak yüzünüzü sütle yıkayın. Ardındaki gözlerinizi de sütle yıkayabilirsiniz

2.Sütü gübre olarak kullanın

2.Sütü gübre olarak kullanın

Süt, eski dönemlerden beri gübre olarak kullanılıyor. Sütün bitkilerin güçlenmelerine sağladığı üstünlük epeyce fazladır.

Süt ilk olarak bitkinin büyümesine yardımcı olur. daha sonra, kalsiyum eksikliklerini önler ve külleme hastalığı ile savaşır. Ayrıca bitkinin hastalanmasını da önleyebilir.

Köklerin ağır ağır emebilmesi için saksının içine geceleri süt dökün ya da toprağa süt dolu bir şişe (baş aşağı) yerleştirin. Oysa sütü öteki gübrelerle karıştırmamanız gerektiğini unutmayın. Kimyasallar sütle karışırsa sütün faydalarını ortadan kaldırabilir.

3.Saçınızı süt ile düzeltebilirsiniz

3.Saçınızı süt ile düzeltebilirsiniz

Saçınızda süt uygulamak saçınızın sadece uzamasına, aydınlık ve güçlü olmasına asistan olmakla kalmaz, saçınızı düzeltmeye de asistan olur.

Sadece bir tarak, bir sprey şişesi ve çeyrek su bardağı kadeh süte ihtiyacınız var. Şişeyi doldurduktan sonra saçınıza püskürtmeye, masaj yapmaya ve saçınızı taramaya başlayın.

Saçınıza sütü emmesi için azıcık zaman tanıyın ve sonradan kötü kokmaması için durulayın. Bu dalgalı saçları düzleştirirken kıvırcık saçlar için işe yaramayabilir.

4.Süt ile boya yapabilirsiniz

4.Süt ile boya yapabilirsiniz

Süt, badana yapımında ana bileşendir çünkü pigmentler için bağlayıcı görevi görür. Eski Mısır’da da sütten boya olarak faydalanılıyordu.

Bu tür bir boyayı gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan diğer malzemeler limon, elek, tülbent, akrilik badana ya da kuru pigmenttir. Bozulmaması için hızlıca uyguladığınızdan belirli olun.

5.Makyajınızı çıkarmak için süt kullanın

5.Makyajınızı içeri almamak için süt kullanın

Süt sadece saçlarımız için değil, cildimiz için de iyidir. bu nedenle makyajı hariç tutmak için kimyasal ürünler uygulamak yerine süt kullanın.

Sütü pamuğa döktükten daha sonra yüzünüze uygulayabilir ya da yüzünüzü süt ile yıkayabilirsiniz. Sütün bileşenleri cilt sağlığınızı iyileştirecektir.

6.Böcek ısırığını hafifletir

6.Böcek ısırığını hafifletir

Sütün içindeki protein, sivrisinek ısırığından daha sonra cildi rahatlatmaya tezgâhtar olur. Suyla sütü karıştırın ve bir şamata yardımı ile cilde uygulayın.

Hazırladığınız karışım ayrıca böcek ısırıklarını hafifletir ayrıca de güneş yanıkları için kullanılabilir. Icabında yan tedavilerle desteklemeniz gerekebilir.

7.Deri eşyalarınızı temizlemek için süt kullanın

7.Cilt eşyalarınızı temizlemek için süt kullanın

Cilt çantanızı, kanepenizi veya ayakkabılarınızı temizlemeniz gerekiyorsa sütten yararlanabilirsiniz. Bu epeyce doğal bir çözüm olduğu için derinin kendi yapısına da zarar vermez.

Kirli bölgeyi süt ile bir kez sildikten daha sonra artı sütü dahil etmemek ve kokuyu önlemek için o alanı öbür bir bezle temizlediğinizden belirlenmiş olun.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here