spot_img

Tıraşsız saç ekimi bundan böyle muhtemel!

İnsan vücudunda yer alan en kayda değer estetik unsurlardan biri saçtır. Bazı insanlarda ise saç ile ilgili olan sorunlar sonucunda psikolojik olarak kötü hissetmenin ötesinde, ağır travmalara ve sosyal yaşamdan kopmaya bile niçin olabilmektedir.

Ülkemizde epeyce başarılı bir şekilde uygulanan saç ekiminin en şiddet aşamalarından biri saçı kısaltmak. Oysa son dönemlerde tıraşsız saç ekiminin olası olduğunu söyleyen meşhur Saç Ekim Uzmanı Özge Kara, “Kısa saçlı belirmek istemeyen, bu işlemin yapıldığını keskin bir şekilde çevresine anlatmak istemeyen, meslek ve sosyal yaşantısına anında dönmek isteyen kişilerde uygulanan bir yöntem olan FUE büyük refah sağlıyor” dedi.

Göz önünde olan, bilinen, meslek yerinden izin alamayan, görselliğin ön planda olduğu işleri yapan şahısların genel olarak saçlarını kazıtmak istemediğinin altını çizen Kara, FUE yönteminin uygulanıp uygulanamayacağına hastanın doktoruyla yapacağıyla konsültasyon sonucunda birlikte karar vermelerinin yerinde olacağını vurguladı.

Günümüzde çoğu daha alçak dalı bulunan FUE tekniğinin, afiyet saç ekimine kullanışlı olan herkese uygulanabileceğini bildiren Kara, ”Kan Basıncı düzensizliği, şeker hastalığı, Kara Sarılık C ve HIV hastalıklarına sahip olan kişilere saç ekimi operasyonu yapılmaz” dedi.  Hemofili, kanser, kalp rahatsızlığı, kansızlık, enfeksiyon ve bir takım cilt hastalıklarına sahip olan şahısların ise saç ekimi operasyonu yaptırabilmesi için ilgili doktorundan belirli onay alması gerektiğinin altını çizdi. 

Tıraşsız saç ekimi artık mümkün

Saç Ekim Uzmanı Özge Kara

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here