spot_img

Bu yaz plajlarda ayrıca rahatlık keza şıklık ön planda!

Bir plaj giyim tasarımcısı olmaya nasıl karar verdiniz?

Bütün hayatım her tarafında istedim, çocukken daima tasarımcı olmak için okumak istedim. Ne eyvah ki babam istemedi, bu yüzden dileğim yalnızca bir istek olarak kaldı. Oysa sonrasında yaşam beni başka yerlere, deneyimlere ve eğitime götürdü. Ve bu arzum hiç kaybolmadı, daima aklımdaydı ve ara sıra da yüzeye çıktı. Böylece hayatımda yaşadığım tüm deneyimlerden sonra uzun zamandır beklediğim dileğim nihayet gerçekleşti. Ardından ise hayatımda çok fena bir dönemi atlattım ve tek başıma İstanbul’a gelip dileğimi gerçekleştirmeye karar verdim. Kendi kendime de “dileğini gerçekleştirene dek geri dönme” dedim… Her şey böyle başladı.

Tasarımlarınızda nelerden ilham alıyorsunuz?

İsviçre’de uzun zaman kendi butiğimi işlettim, hatta yine İsviçre’deki butiklerde mağaza müdürlüğü yaptım. Zürih’te de “Kadınlar için Stilistlik” okulunu bitirdim.

Bütün tasarımlar bana ait ve hepsi benim fikirlerimden doğuyor. Modellerimin ilham kaynağı ise moda tutkum. Bunun yanında güneşi, kumu ve denizi fazla seviyorum! Ben bir yaz çocuğuyum, Temmuz’da doğdum. O nedenle benim için güneş, onsuz yaşayamayacağım bir yaşam enerjisi çağrıda bulunmak. Benim içinse sahilde hayat özgürlük, fazla enerji, pozitiflik… Tüm bunlar benim için en hoş duygulardan birkaçı. Sahiden “hayat” benim ilham kaynağım.

Bu yaz plajlarda hem rahatlık hem şıklık ön planda

Biliana Doll kadınını tanımlayacak olsanız hangi kelimelerle ifade edersiniz?

Zarif, kendinden muhakkak, azıcık çılgın, hayatı seven, klas ve kendine ait olan! Hatta olur ya ona “isyancı” da diyebilir miyiz? 🙂 Kendine güveni olan, kendine sımsıkı sarılan, ilk önce kendine hürmet duyan ve kendini seven tüm kadınların markamı giymesini istiyorum.

Bu yılın mayo ve bikini trendleri neler?

Hayvan baskılarından parlak malzemelere, hindistan cevizi ağacından swarovskiye dek çoğu ayrıntısıyla uğraşma mevcut. Brezilya stilinden, olağan kesimlere aklınıza gelebilecek her çeşitlilik model bu sezon uyarı çekiyor.

Türk kadınlarının plaj giyiminde tercihi hangi modeller oluyor?

Şu an keza Türkiye’de ayrıca de genellikle dünyada pandemi ve karantina dönemi nedeniyle kadınların plaj giyimde seçim ettikleri ürünler geçen yıllara göre daha farklı. Türk kadınları tarz olarak Avrupa’da yaygın olan trendleri peşine düşüp takip ediyorlar.

2021 yaz koleksiyonunuzda neler var?

Plaj kültürüne yepyeni bir bitik getirerek, bu yaz kontrast renklere ağırlık verdiğimiz mayo ve bikini koleksiyonumuzda dekolte, ip ve saydam ağırlıklı mayo ve bikinilerimizle bütün kadınları plaj şıklığına ziyafet ediyoruz. Yaz koleksiyonumuzda; bikiniler, tek parça mayolar, pareolar ve plaj pantolonları bulunuyor. Lüks swarovski kristallerinden spor modellere aradığınız her şeyi bulabiliyorsunuz.

Bu yaz en fazla satılan modeller hangileri oldu?

Safarina, Aura Pink, Jade Lumiere, Diva ve Diamondina Star koleksiyonum en çok dikkat çeken ve satılan modeller oldu. Koleksiyonun en muhabere modellerinden transparan mayolar, hem rahat hem şıklık vaat ediyor. İp tasarımıyla öne çıkan bikini ve mayolar ise sezonun modasından taviz vermeyen kadınlara leopar, siyah ve kontrast renklerin şıklığını sunuyor. Geometrik şekiller, pırıltılı dokunuşlar, ikonik çizgiler ve parlak dokulu kumaşlar ise öne çıkan gözde tasarımlar oldu.

 

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here