spot_img

Dans ve hareket terapisi: “Ben buradayım ve önemliyim” demenin en hür hali

1-Yapraklı yeşillikler

1-Yapraklı yeşillikler

Yapraklı yeşillikler, baş ağrısını hafifletmeye katkıda bulunan dağıtılmış elementler içerir. Mesela, araştırmalar magnezyum almanın migren ağrısını azaltabileceğini göstermiştir çünkü migren hastalarının çoğu düşük magnezyum seviyelerine sahiptir.

Folik asit ve B6 migren semptomlarını azaltmaktadır. Milli Baş Ağrısı Vakfı, B2 vitamininin migren sıklığını azaltabileceğini gösteren bir egzersiz yayımladı. Bütün bu elementleri ve dağıtılmış öteki anti-enflamatuvar antioksidanları taşıyan yeşil yapraklı sebzeleri (ıspanak, kara lahana, brokoli) tüketmelisiniz.

2-Fındık

2-Fındık

Fındık, kan damarlarını gevşeterek baş ağrısını zararsız hale getiren magnezyum açısından zengindir. Keza incelemeler, auralı migrenleri ve hormonal dalgalanmalar kadar tetiklenen migrenleri yoklama etmeye muavin olabileceğini gösteren E vitaminini de önemli ölçüde içerdiğini gösterdi.

Baş ağrısı çeken bazı insanlar için, bir avuç badem veya fındık yiyerek derhal rahatlama sağlanabilir.

3-Yağlı balıklar

3-Yağlı balıklar

Yağlı balıklar, anti-enflamatuvar etkiye sahip omega-3 yağ asitleri EPA ve DHA açısından zengindir. Migren ataklarını yönetmeye asistan olduğu gösterilen riboflavin (B2) dahil edinmek üzere B vitaminleri içerirler.

Araştırma, keza somonun koenzim Q10 ile D vitamini içerdiğini ve bunların migrenin rahatlamasını sağladığını ortaya koydu.

4-Meyveler

Bazı meyveler, magnezyum ve potasyum açısından zengindir. Bir Takım incelemeler potasyumun daha dinç sinir işleyişine katkıda bulunarak migren ağrısını hafifletmeye yardımcı olabileceğini öne sürüyor. vaşabilir.

Muz, baş ağrısını azaltmaya katkıda bulunan potasyum, magnezyum, B vitaminleri ve karmaşık karbonhidratlar sağlar. Baş ağrısı dehidrasyondan kaynaklanıyorsa yüksek su içeriğine sahip meyveler baş ağrısı ağrısıyla savaşabilir.

5-Tohumlar

5-Tohumlar

Bu tohumlar (haşhaş tohumları, susam taneleri, kabak çekirdeği, ayçiçeği tohumları, chia çekirdekleri) iltihapla savaşan omega-3 yağ asitlerini içerir.

Ayrıca kan damarı spazmlarını önlemeye muavin olabilecek önemli miktarda magnezyum içerirler.

6-Tam tahıllar

6-Bütün tahıllar

Bütün tahıllar (kinoa, arpa, karabuğday, bulgur, yulaf, bütün tahıllı ekmek vs.) kompleks karbonhidratlar içerir ve beyindeki glikojen depolarını artırmaya çalışırlar. Düşük kan şekeri (hipoglisemi) baş ağrılarını tetikleyebileceğinden baş ağrısını hafifletmeye muavin olurlar.

Yapılan bir çalışma, kadınlarda demir eksikliği anemisi ile migren arasında bir ilişki olduğunu ortaya koydu. Tam tahıllar; E vitamini, B vitaminleri, demir, koenzim Q10, magnezyum ve lif içerirler.

7-Sebzeler

7-Sebzeler

Baklagiller (mercimek, fasulye, bezelye, soya fasulyesi, nohut), kan şekeri seviyelerinin korunmasına tezgâhtar olan protein ve lif ile kan damarı daralmalarını hafifletmek için magnezyum ve potasyum içerir. Baklagiller hem bir araştırmaya kadar migrenin sürdüğü gün sayısını azaltabilen koenzim Q10’u da sağlar. Tüm bu besinler baş ağrısını hafifletmeye asistan olabilir.

8-Acı biber

8-Acı biber

Acı biber, beynin trigeminal sinirini uyuşturan ve migren ağrısına neden olan nörotransmitteri engelleyen kapsaisin içerir. Hem küme, stres ve diğer baş ağrılarını hafifletebilirler.

Acı biber yemek, tıkanmış sinüslerin açılmasına asistan olarak baş ağrısına iyi kazanç. Acı biber C, A, B ve E vitaminlerini içerir.

9-.Yeterli miktarda kafein

9-.Yeterli miktarda kafein

Her gün bir ila iki fincan kahve veya çay, bilhassa kafein eksikliğinden kaynaklanan bir baş ağrısıysa baş ağrısını hafifletebilir. Kafein, kan damarlarını daraltarak ağrıyı kesme özelliğine sahiptir.

Kayda Değer olan bir denge tutturup çok pozitif kafein tüketmemektir çünkü fazla fazla kafein baş ağrısını tetikleyebilir.

10-Zencefil

Zencefil, baş ağrısı çekenlerin rahatlamasına yardımcı olan doğal bir yağ içerir. Kimyasal haberci serotonini artırır ve bu da iltihabı azaltır. Zencefil ile ilgili yapılan tıbbi bir araştırma, aurasız akut migren hastalarında baş ağrısı şiddetini önemli ölçüde azalttığını kanıtladı.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here