spot_img

Saçlara hacim kazandıran doğal ve hazırlaması basit 10 maske tarifi

1. Kirli bir lavabo veya bulaşık makinesinde yıkamak

1. Benekli bir lavabo ya da bulaşık makinesinde yıkayıp temizlemek

Bulaşıklarınızı yıkadığınız lavaboyu veya bulaşık makinesini temizlemeyi unutursanız ne olur? Lavabo ve bulaşık makinenizin zaman zaman temizlenmesi gerekiyor, somurtkan takdirde bulaşıklarınızı eskisinden daha lekeli hale getireceksiniz. Lavabo ya da bulaşık makinesinde yer alan mikroplar bulaşıklarınıza bulaşacak ve er ya da geç hastalanmanıza neden olacaktır.

Lavabonuzu, bulaşıklarınızı yıkadıktan sonra her gün karbonat ve sirke ya da sirke ve tuzlu ile temizleyerek mikroplardan kurtulabilirsiniz. Bulaşık makinenizi temizlemek için, antibakteriyel madde görevi görebilen sirke ile doldurulmuş bir tabakla en sıcak ayarda abes çalıştırın. Haftada bir kez yapın.

2. Çok fazla deterjan kullanmak

2. Fazla fazla temizlik maddesi kullanmak

Bulaşıkları yıkamak için çok artı temizlik maddesi kullanmak, birçok insanın yaptığı bir diğer büyük hatadır. Bulaşıkları elde yıkarken çok pozitif sabun uygulamak, onları durulamak için fazladan su kullanmanız gerekeceği anlamına gelir. Bu, su israfından diğer bir şey yok. Bulaşık makinesi kullanıyorsanız, fazla artı temizlik maddesi bulaşıklarınızın flu görünmesine niçin olabilir. Bu da deterjanın sürükleyici şekilde durulanmadığı anlamına kazanç. Sonunda servis ettiğiniz yiyeceğe ve nihayetinde ağzınıza gelir.

Bulaşıkları düzgün bir şekilde temizlemek için sıcak su ile az bir miktar deterjan fazlasıyla yeterlidir. Hem, ilaca dayanıklı süper böceklerin oluşmasına katkıda bulunabileceklerinden, ağartıcı, triklosan veya öteki sert antiseptikler içeren sabun veya deterjanlardan kaçınmalısınız.

3. Yemek atıklarını akıtmadan yıkamak

3. Yemek atıklarını akıtmadan yıkamak

Bulaşıkların üzerinde yemek yemek parçacıklarının olması çok yaygındır, oysa bulaşıkları bu durumda bulaşık makinesine kurmak iyi bir fikir değildir. Yiyecekleri bulaşık makinesine koymadan önce tabaklarınızdan sıyırmak çok önemlidir. Bu, makinenin işini daha bereketli ve etkin bir şekilde yapmasına asistan olacaktır.

Keza, bakteri ve öteki mikropların makinenin içinde büyümesini önleyecek ve makinenin pak kalmasına tezgâhtar olacaktır. Bulaşıkları elde yıkıyor olsanız bile, yıkama suyunda daha artı leke ve mikrop toplanmasını engelleyecektir.

4. Kirli sünger kullanmak

4. Lekeli sünger göstermek

Benekli bir sünger göstermek, çoğumuzun yaptığı diğer bir bulaşık yıkama hatasıdır. Bulaşıklarınızı yıkayıp temizlemek için kullandığınız sünger, mikroplar için bir üreme alanıdır. Islak sünger işiniz bittikten sonra mikrop ve bakteri toplamaya başlar.

böylece süngerlerinizi her kullanımdan sonra antibakteriyel sabunla yıkamalı ve kuruması için bir vakit güneşte bırakarak muhtemel olduğunca pak ve kuru tutmaya çalışın. Veya islak süngerinizi 30 saniye mikrodalgaya da koyabilirsiniz.

5. Havluları yıkamamak

5. Havluları yıkamamak

Bulaşıklarınızı elde yıkıyorsanız kurutmak için muhtemelen havlu kullanıyorsunuzdur. Havlu göstermek iyi bir us oysa havlu nemliyse ya da pak değilse tekrar büyük bir kusur yapıyorsunuz demektir. Ellerinizi ya da tezgahı kurulamak için kullandığınız havluyu bulaşıkları kurulamak için kullanmamalısınız. Bulaşıkları kurulamak için tekrar tekrar farklı bir havlu kullanmalı ve her kullanımdan daha sonra yıkayıp kurutmalısınız.

6. Bulaşık makinesini fazla doldurmak

6. Bulaşık makinesini artı yüklenmek

Bulaşık makinenize çok fazla bulaşık sıralama alışkanlığınız varsa, bunu yapmaktan kaçınmalısınız. En iyi bulaşık makinesi bile birbirine fazla yakın tabakları bütün olarak temizleyemez. Bulaşık makinesini aşırı atfetmek, makinenin işini düzgün yapamayacağı ve kirli bulaşıklara ve sabun kalıntılarına yol açacağı anlamına kazanç.

Ayrıca, bulaşık makinesinde yakın bir şekilde dizdiğiniz kırılgan sırça eşyalarınız ve yemek takımlarınız varsa kırılma riskini artırıyorsunuz. Makinenin içinde suyun serbestçe hareket etmesi için defalarca yeterli bölge olmalıdır.

7. Bulaşık makinesini yanlış yerleştirmek

7. Bulaşık makinesini yanlış yerleştirmek

Çoğu kişi bulaşık makinesini yanlış sipariş verme hatasına düşer. Her öğeyi dürüst rafa koymalısınız. Bazı bukaşıklar sadece bulaşık makinesinin üstteki rafında yıkanabilir. Örneğin, kaseleri bulaşık makinesinin üst rafına koyup su püskürtücüye doğru çevirmelisiniz. Bardaklar ve büyük kepçeler/servis gereçleri üstteki rafa; tabaklar, tencereler ve tavalar daha alçak rafa yerleştirilmelidir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here