spot_img

Yeni bir ilişkiye başlamadan önce kendinize sormanız gereken 6 soru

Kuru cilde nemlendirici uygulamak

Kuru cilde nemlendirici göstermek

Çoğumuz kuru cilde nemlendirici sürme hatasına düşüyoruz. Oysa kremi kullanmak için içten vakit banyo ya da duş aldıktan anında sonradır. Nemlendiricinin nemi buharlaşmadan önce hapsetmesine yardım etmek için cildiniz hafif nemli olmalı ama ıslak olmamalıdır. Cilt nemliyken gözenekler hala açıktır ve bu da nemlendiricinin cildin derinliklerine nüfuz etmesini sağlar. Bu Nedenle cildiniz daha uzun süre ıslak kalır.

Cildiniz yağlı diye nemlendirici kullanmamak

Cildiniz yağlı diye nemlendirici kullanmamak

Yağlı cilde sahip kişiler çoğunlukla nemlendirici kullanmayı atlarlar. Genellikle ciltlerinin daha artı neme ihtiyacı olmadığını düşünürler. Bazıları cildinin daha da yağlı ülkü geleceğini düşünür. Ancak ister yağlı ister kuru veya karma bir cildiniz olsun, gerçi birazcık nemlendirici uygulamanız gerekir. Yağlı ciltler için hafif, yağsız bir nemlendirici seçebilirsiniz. Örneğin daha eksik yağlı olduğu için su bazlı bir nemlendirici seçebilirsiniz. Bu tip nemlendiriciler cilt göre şipşak emilir ve yağlı bir görünüş bırakmaz.

Tutarsız veya düzensiz kullanmak

Aykırı veya derme çatma kullanmak

Dinç bir cildin tadını çıkarmak için cilt bakım rutininize yan kalmanız ve bunu her gün kusursuz bir şekilde takip etmeniz gerekir. Yani nemlendiricinizi aykırı bir şekilde uyguluyorsanız büyük bir hata yapıyorsunuz demektir. Kuruluğu gözden geçirmek için günde asgari bir kez nemlendirici kullanmayı hedefleyin. Kuruluk hissettikçe ekstra uygulamaktan çekinmeyin.

Nemlendiriciyi göz kremi olarak kullanmak

Nemlendiriciyi göz kremi olarak kullanmak

Göz kremi olarak nemlendirici kullanıyorsanız yeniden kusur yapıyorsunuz demektir. Göz çevresindeki cilt fazla hassastır ve özel formüle edilmiş ürünlere gereksinim duyar. Parfümlü nemlendiriciler alıngan cildi tahriş edebilir ve şişmeye niçin olabilir. Keza mahsul bir şekilde göze kaçarsa batma ve yanmaya niçin olabilir. Vücudunuzun geri kalanında kullandığınız nemlendirici yerine, göz çevresindeki deri üzerinde kullanımı deneme edilmiş kremler ve serumlar kullanmalısınız.

İçeriğine dikkat etmemek

İçeriğine dikkat etmemek

Tıpatıp diğer deri bakım ürünlerinde olduğu gibi nemlendiriciyi de içeriğine baktıktan daha sonra satın almalısınız. Pazarlama ve paketleme tarafından yönlendirilmek kolaydır, böylece bir tane satın almadan önce defalarca içerik listesini yoklama edin. Hindistan cevizi yağı, shea yağı, zeytinyağı ya da aloe vera gibi nemlendirici ürünlerle yapılan nemlendiriciler cildiniz için iyidir. aynı zamanda, nemlendirici çok fazla dolgu maddesi içeriyorsa zararlı olabilir. Keza güneş korumalı günlük nemlendirici kullanılması nasihat edilir. Cildinizi güneşin zararlı ultraviyole (UV) ışınlarından korumak için yüz nemlendiricinizin güneş koruma faktörü en az 15 olmalıdır.

Nemlendirici kullandıktan anında sonradan fondöten uygulamak

Nemlendiricinizin kuruması için zaman vermeden fondöten kullanım alışkanlığınız varsa tekrar büyük bir hata yapıyorsunuz demektir. Nemlendiricinizin kremsi dokusu makyajınızın incelmesine niçin olabilir. Ancak nemlendiricinizin cildinize nüfuz etmesi için yeterince vakit verirseniz, fondöteniniz eşit şekilde uygulanacak ve kirli bir cilt ve düzensiz makyajla kalmayacaksınız. Makyajınızı uygulamadan önce 10-15 dakika nemlendiricinin cildiniz kadar emilmesini bekleyin.

Aynı ürünü yıllarca kullanmak

Benzer ürünü yıllarca uygulamak

Yıllarca benzer deri bakım ürününü kullanmamalısınız. Yaşla birlikte cildinizin ihtiyaçları değişir. Değişikliklere ayak uydurmak için nemlendiricinizi de değiştirmeniz gerekir. Marka sadakati cildinize hiçbir şekilde üstünlük sağlamayacaktır. Vücudunuzdaki birkaç değiştirme, yıllardır kullandığınız nemlendiricinin etkinliğini değiştirebilir. Yaşınıza ve deri tipinize alt olarak dermatoloğunuza hangi alıcı nemlendiriciyi kullanmanız gerektiğini sorun.

Çok fazla nemlendirici kullanmak

Çok artı nemlendirici kullanmak

Cildinizi nemli yetişmek için kalın bir nemlendirici tabakası ya da uzun bir mahsul listesi kullanmanıza lüzum yoktur. Her ikisi de cildinize zararlı olabilir. Cildinizi ıslatmak için çokça nemlendirici sürmeniz gerekiyorsa, bu muhtemelen yanlış ürün kullandığınızın açık bir işaretidir. İyi bir nemlendiriciyi ince bir tabaka halinde uygulamanız yetecektir. Hem arıtıcı, toner, SPF’li nemlendirici losyon ve yaşlanma karşıtı bir fondöten gibi bir dizi mahsul kullanmaya lüzum yoktur. Cildinizde ne değin eksik ürün kullanırsanız cildiniz pek iyi olur.

Cildinizi eksfoliye etmemek

Cildinizi eksfoliye etmemek

Nemlendiricinizin cilde içe doğru nüfuz etmesi ve cildinizi ıslak tutması için cildinizi düzgün bir şekilde pul pul dökmeniz gerekir. Bunu yapmıyorsanız, yine büyük bir hata yapıyorsunuz. Cilt hücrelerinin üst tabakasını eksfoliye etmek, nemlendiricinizin cildinize geçmesini sağlar. Haftada bir veya iki kere yumuşak bir kumaş veya temizleme fırçasıyla kibarca peeling, ölü deri hücrelerinden kurtulmak için ihtiyacınız olan tek şey. Peeling yaparken olası olduğunca kibar olun.

Sadece yüzünüze uygulamak

Yalnızca yüzünüze göstermek

Nemlendirici kullanmamak cildinize yapabileceğiniz en fena şeydir. Yalnızca yüzünüze kullanmak ve vücudunuzun öteki bölgelerini ihmal etmek de benzer şekilde. Tıpkı yüzünüz gibi boynunuz, elleriniz, kollarınız, ayaklarınız ve bacaklarınız da nemlendiriciye gereksinim duyar. Bunu yapmazsanız, vücudunuz kuru görünecek ve cildiniz sağlıklı, yumuşak ve parlak kalmayacaktır.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here