spot_img

Yeni bir ilişkiye başlamadan önce kendinize sormanız gereken 6 soru

Türkiye’de sarı saç rengini kullananların yaptığı karşılıklı yanlışlar olduğunu ifade eden kuaför Erkan Yıldırım, “Türkiye’deki sarışınların yaptığı en büyük hatalardan biri, sarışınlığı sadece bir saç rengi olarak düşünmeleridir. Fakat sarışınlık bir hayat tarzıdır. Bir bayan saçını sarıya boyatırsa, dış görünüşü ve kimliği ayrıntılarıyla değişir.

Ve o andan daha sonra yeni hayat tarzına yerinde seçimler yapmalıdır. Türk tipi sarışınlıktaki eksiklikler; saçı sarıya boyattıktan sonra uyumlu olarak dip boyası yaptırılmaması, fön, maşa gibi saç şekillendirme işlemlerinin ihmalkârlık edilmesi, bakım yaptırmaktan kaçınılması, yanlış makyaj uygulamaları, kıyafet renklerinin hatalı seçim edilmesi biçiminde sıralanabilir” diye konuştu.

Bakımsızlık hemen dikkat çeker

Bakımsızlık anında dikkat çeker

Yıldırım, sarışınların yapması gerekenleri ise şöyle sıraladı: Sarışın bir kadının eşofmanla market alışverişine çıktığını düşünün. Bakımsızlığı, esmer bir kadına tarafından daha çok dikkat çekecektir. O nedenle bir sarışının açık havada makyajsız çıkmaması gerekir. Makyaj, manâlı bir nokta.

Hem sarı saç, bronz teni sever. Kayda Değer detaylardan biri de kıyafettir. Saçımı boyattım fakat eskisi gibi giyineceğim demek olmaz. Sarı saça yerinde renkte kıyafetler seçilmelidir. Dip boyası ve saç bakım işlemleri de kuaförün uygun gördüğü zamanlarda mutlaka tekrarlanmalıdır.

Doğru tonun seçilmesi gerekir

Dürüst tonun seçilmesi gerekir

İddialı bir sarı saç için kuaför seçiminin de manâlı olduğunu söyleyen Şimşek, “Sarı, yiğitlik isteyen gösterişli bir renktir. Öbür olmanın rengidir. Her ortamda uyarı çeker. Milyonlarca arabanın çıktığı trafikte taksiler niçin sarıdır? Bu renk dikkat çektiği için tabii. İnsanlar için de aynı koşul laf konusu. Bir toplulukta daima önce sarışınlar uyarı çeker.

Ancak sarının da geniş bir ton skalası var. Içten tonu seçmek fazla manâlı. Burada ödev kuaföre düşüyor. İyi bir kuaför, kişiye teniyle düzenli en dürüst rengi seçebilendir” ifadelerini kullandı.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here