spot_img

2021 yazının en sıcak deseni pötikare nasıl kombinlenir?

 

Herkesin bir rengi olduğunu bildiren Kaptanoğlu, “Numeroloji dediğimiz sistemle kişilerin renklerinin ne olduğunu ortaya çıkarıyoruz. Bu da ses dalgalarının renklerle eşleşmesi sonucu oluyor. Kişide hangi renk fazla baskın, hangi renkler yetkisiz, o rengin karakterine göre kişi hangi karakterleri sergiler, hangi renkten ne şekilde etkilenir, hangi renkten uzakta durması gerekir, hangi renge yakın durması gerekir bunları görüyoruz” diye konuştu.

Her renge yerinde meslek grupları var 

Her renge uygun iş grupları olduğuna uyarı çeken Kaptanoğlu, “Afiyet Iş Yüksekokullarında paramedikler, ameliyathane hizmetleri, diyaliz bölümleri, tıbbi tanıtım pazarlama bölümleri, sağlık kurumları işletmeciliği gibi, disiplinleri birbirinden fazla ayrı alanlar var. Örneğin kırmızı renkli çocuklarımızı çoğunlukla hareketli olan paramedik, ameliyat hizmetleri gibi alanlara yönlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Mavi renk daha derin düşünmeyi seviyor 

Mavi renkli şahısların daha derin düşünmeyi sevdiklerini dile getiren Kaptanoğlu, “Mavi daha yavaş yol almak isteyen, daha planlı ve programlı yaşamayı seven insanlardır. Onları da daha fazla sıhhat kurumları işletmeciliği, radyoterapi, fizyoterapi gibi daha ağır yapılacak işlemleri öneriyoruz” dedi.

Sarı mühendisliğin rengi 

Kaptanoğlu, “Sarı rengi olan insanları mühendisliğe yönlendiriyoruz çünkü sarı proje rengidir. Sarı halk monotonluktan dehşet ederler. Aralıksız yenilik ardındaki koşarlar, problem çözmeye yatkınlıkları vardır” diye konuştu.

Psikoloji alanında yeşil renk 

Daha hareketli mesleklerde kırmızının, daha sosyal ve sözel ağırlıklı derslerde mavi ağırlıklı kişilerin olduğunu bildiren Kaptanoğlu, “Psikoloji alanında yeşil rengi tercih ediyoruz. Yeşil rengi olan bir insanın mutlaka psikoloji alanında bir mesleği olması lazım çünkü yeşil insanların çevreye çok çabuk güven verdikleri ve kendilerine de fazla güveni oldukları ortaya çıkmış” ifadelerini kullandı.

Sevilen renkle kendi rengin aynı değil

Sevilen renk ile kişinin renginin birbirinden farklı olduğuna değinen Kaptanoğlu, “Sevilen renk kişinin o anki yaşam sürecindeki bilinçaltı ile ilgili bize sinyal verir. Bilhassa kadınlar bunu çok yapar ve gardıroplarının rengi pat diye bire değişir. Hiç giymediğimiz renkler vardır. Onlar en ince ayrıntısına kadar bizim bilinçaltımız ve yaşanmışlıklarımızla alakalıdır. Mavi sevmeyen birini fazla nadir görürüz. Çocukluktan ergenliğe geçişte maviyi hoşlanmak bir buluğ çağı belirtisidir. Daha önce sevilen canlı renkler kendini birden maviye ve griye döner” dedi.

Hem başarıyı ayrıca performansı etkiliyor 

Renklerin hem başarıyı ayrıca de performansı etkilediğine aksan yapan Kaptanoğlu, “Renkler keza başarıyı keza de performansı etkiliyor. Sınava girecek çocuklara yeşil, turkuaz giyin lakin elinizde kırmızı ve sarı kaleminiz olsun tavsiyesinde bulunuyorum. Yeşil ve turkuaz stres alır, kırmızı ve sarı kalemler de karar vermeyi kolaylaştıracak ve zihninizi açacak. Bunu giyin belirli başarılı olursunuz diye bir şey yok” diye konuştu.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here