spot_img

Bize iyi gelmeyen toksik bir ilişkiyi bitirememenin nedenleri

Yumurta

Yumurta

Protein saçın ilk bileşenidir, bu nedenle saçınızı dinç yakalamak için yumurta gibi protein bazlı yiyecekler tüketmelisiniz. Proteine ​​ek olarak yumurta, saç dökülmesini teftiş etmeye muavin olan biyotin ve diğer B vitaminlerini içerir. Yumurtada yer alan protein, yüksek nitelikli protein olarak kabul edilir ve saç büyümesi ve saç gücü için mükemmeldir.

Maksimum fayda için keza yumurta beyazını hem de sarısını yiyin. Yumurta akı, özellikle vücutta protein emilimini teşvik eden bir proteine ​​sahiptir. Her gün veya gün aşırı bir yumurta yemeye çalışın.

Somon

Somon

Somon, beyninize, kan damarlarınıza, cildinize ve saçınıza iyi gelen yağlı bir balık türüdür. Saç büyümesini destekleyen mükemmel bir omega-3 yağ asitleri kaynağıdır. Ayrıca B12 dahil almak üzere B vitaminleri ve diğer vitamin ve minerallerle birlikte iyi miktarda protein içerir. Tüm bu besinler, saçların dinç büyümesi için ve kuruluk veya saç dökülmesi gibi sorunları çözmek için gereklidir.

Saç dökülmesini durdurmak için haftada en az iki defa somon yemek önemlidir. Saç dökülmesini durdurmak için yiyebileceğiniz öteki yağlı balıklar ise ringa balığı, sardalya, alabalık ve uskumrudur.

Tatlı patates

Tatlı patates

Ahenkli olarak tatlı patates tüketerek saç dökülmesini kolayca önleyebilirsiniz. Vücudunuzun A vitaminine dönüştürdüğü beta-karoten ile doludur. A vitamini, saç ve kafa derisi de dahil olmak üzere sağlıklı hücreli ve dokuların büyümesini destekler.

Tatlı patates hem bolca C vitamini, bakır, demir ve protein içerir. Nasıl sevdiğinize alt olarak, haşlanmış ya da fırınlanmış şekilde tüketebilirsiniz.

Sığır eti

Sığır eti

Vücudun nitelikli saç üretmek için proteine ​​ihtiyacı vardır. Sığır eti, B vitaminleri, demir ve çinko ile birlikte iyi miktarda protein içerir. Optimal saç büyümesi için yağsız sığır eti haftada iki ya da üç defa yenebilir.

Fasulyeler

Fasulyeler

Fasulyeler, saç büyümesi için gerekli olan protein, lif, B vitaminleri, C vitamini, çinko ve minerallerin düşük kalorili şahane bir kaynağıdır. Fasulye hem saç dökülmesini durdurmak için zorunlu olan iyi miktarda demir içerir. Saçınıza daha iyi saç büyümesi için gereksinim duyduğu gıda öğelerini tahsis etmek için barbunya, siyah fasulye, barbunya, nohut ve soya fasulyesi gibi ayrı türlerde taze ya da kuru fasulye yiyebilirsiniz.

Ay çekirdeği

Ay çekirdeği

Ay çekirdeği protein, çinko, selenyum, biotin, potasyum, bakır, demir, B vitaminleri, E vitamini, magnezyum ve kalsiyum gibi saç dökülmesini önleyen bol miktarda besin içerir. Keza omega-6 yağ asitleri de yüksektir. Sağlıklı saç büyümesini cesaretlendirmek için bir avuç ham ayçiçeği çekirdeği yiyebilirsiniz. Oysa yüksek kalorili ve yağ içeriğinden dolayı aşırı yemekten kaçınmalısınız.

Kuruyemişler

Kuruyemişler

Kuruyemişler, donuk saçların yanı sıra saç dökülmesi sorununu çözmek için zorunlu olan protein, vitaminler, mineraller, dinç yağlar ve fitokimyasallar dahil olmak üzere çok dağıtılmış besinler içerir. Düzenli olarak kuruyemiş yemek saçınızın yıllarca sağlıklı kalmasını sağlayacaktır. Badem, yer fıstığı, ceviz ve kaju fıstığı gibi bambaşka kuruyemişleri beslenmenize dahil edebilirsiniz.

Ispanak

Ispanak

Ispanağın gıda profili, onu hoş saçlara özlem duyan herkes için çok iyi bir süper yiyecek yapıyor. Ispanak iyi miktarda gıda ve antioksidan içerir. Bu yeşil yapraklı sebze, sağlıklı saç büyümesi için zorunlu olan B, C ve E vitaminleri, potasyum, kalsiyum, demir, magnezyum ve omega-3 yağ asitleri için iyi bir kaynaktır.

Saç dökülmesini durdurmak için ıspanakla birlikte brokoli, lahana ve pazı gibi öteki yeşil sebzeleri de yemelisiniz.

Yulaf ezmesi

Yulaf ezmesi

Yulaf, saç dökülmesini önlemek için en önemli besinlerden B vitamini, çinko, protein ve bakır içerir. Ayrıca potasyum, fosfor, magnezyum ve demir gibi saç büyümesi için önemli mineraller bakımından zengindir. Kahvaltıda bir kase yulaf ezmesi yiyerek güne başlamak sağlıklı saçlar için harika bir yoldur.

Havuç

Havuç

Havuç, dinç saçları destekleyen manâlı bir gıda olan beta-karoten içerir. Hem havuçta yer alan A vitamini, kafa derisi için sağlıklı sebum üretilmesine muavin olur. Havucu salatalarınıza ekleyebilir ya da güne bir kadeh havuç suyuyla başlayabilirsiniz.

Yukarıda sıralanan yiyecekler yalnızca saç köklerini güçlendirmeye tezgâhtar olan besinlerle dolup taşmakla kalmaz, bununla birlikte saç dökülmesini önlemeye de asistan olur. bu nedenle, saç dökülmesinden muzdarip olduğunuzda, sorunu denetim altına almak ve saç artma hızınızı artırmaya yardım etmek için bu yiyeceklerden varlıklı bir perhiz uygulayın.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here