spot_img

Burçlara tarafından yalnızlara özel aşk şifreleri

Aşkın Şifreleri kitabının yazarı Seçkin İlbuğa, Sevgililer Günü’ne yalnız girmek istemeyenler içni aşk şifreleri hakkında bilgi vererek, her burç için çeşitli önerilerde bulundu.

Aşk hayatımızın önündeki engellerden kurtulabiliriz

İlk adım, aşkı kabul etmelisiniz. Gerisinde aşkı yaşamınıza nasıl ziyafet edeceğinizi belirlemelisiniz. İnsan farkında olan olmadan, aşkı böylece gözünde büyütür fakat, aşkla arasına görünmez bir mesafe koyar. Yalnız edinmek sizin seçiminiz değilse, zihninizdeki blokajlar, ruhunuzdaki yaralar ve kalbinizdeki kırgınlıklarla yüzleşmeniz gerekir. Nasıl mı? Size özel aşk şifrelerinizi öğrenerek…

Astrolojik sembolizm; doğuştan getirdiğimiz şehvetli, zihinsel, somut, ruhsal motivasyon ve potansiyeli açığa çıkararak kendi aşk hikayemizi yaratmak ya da aşkı yaşamımıza sürüklemek için yol göstericidir. Her insanın duygularını açıklama etme biçimi, hissi beklentileri, öz güven eksikliği yaşadığı ve öz değerini koruyamadığı alanlar birbirinden farklıdır. Duygusal ihtiyaç ve arzularımızı anlatmak, hissi emniyet alanlarımızı fark etmek, sebebini bilmediğimiz dürtülerimizi dizginlemek, bilinçaltı kayıtlarımıza varmak, geçmiş yaşam hikayelerimizi anlamak, ilişki kurma biçimimizle vb. yüzleşerek aşk hayatımızın ve ilişkilerimizin önündeki engellerden kurtulabiliriz.

Burçlara göre yalnızlara özel aşk şifreleri

Koç

Aşka dair sahip olduğunuz maskelerden kurtulun. Daha önce farkına bile varmadığınız böylece çok duygunun görünme vakti şimdiden geldi. Şimdiye dek gerek çevre gerek bireysel tercihleriniz sebebiyle, aşkı da, aşık olunacak kişiyi de koşullara bağladınız. Hiçbir yararını görmediğiniz bu tavır biçiminden kurtularak, her tarafta aşkı dileyin. “Şöyle birine aşık olmam, bu koşullarda aşk olmaz” zihniyetinden kurtulduğunuzda aşkın çok uzak olmadığını göreceksiniz.

Boğa

Aşkı ve yaşamı kıymetli kılmanın yolunu biliyor musunuz? Yaşamın, dolayısıyla da aşk ilişkilerinin her anından haz almanız muhtemel yok. Oysa yaşanan güzel anların değerini bilip, yoğunluğunu arttırmak sizin elinizde. Her mutsuz hissettiğinizde kendinizden, öz arzularınızdan, aşktan uzaklaşma eğilimindesiniz. Öz arzularınızı baştan keşfederek aşktaki düş kırıklıklarınızla yüzleşin. Geçmişte aleyhinde tarafın taleplerini ”dengeli” karşılayamamış olmanız, aşkla aranızdaki mesafeye niçin oldu. ”Yine mutlu olmayacağım” ön yargısından kurtulmanız yeterli.

İkizler

Aşka hayatlar boyu ne cins anlamlar yüklediğinizi keşke bilseniz…Kendinizi karşınızdakine vazgeçmek zorunda değilsiniz, bundan böyle korkmayın. Aşka dair tüm gerçek isteklerinizi önce kendinize itiraf edin. Geçmiş aşk hikayelerinizin sizde bıraktığı izler sebebiyle ”özgürlüğüm elden gidecek” bahanesiyle kendinizi sabote etmektesiniz. Tasasız belirme hatasından uzaklaşıp, aleyhinde tarafla empati kurdukça aşkla iyileşebilirsiniz. Realist bir yaklaşımla birlikte yaratımda bulunacağınız kişilere yönelin.

Yengeç

En fedakar, en sabırlı, en anlayışlı olmayı kader saymış, aşkı değil etmiş olabilirsiniz. Adı fedakarlık olan bir aşk tanımı olamaz. Reel arzu ve arzularınızı ifade etme samimiyeti gösterin. Bu açıklığa ulaşıldığında, fedakarlığın aşağıda kimse kalmayacaktır. Aşk sıra beklemeyi sevmez. Aşkı ertelemekten vazgeçin…

Aslan

Aşkı yaşamınıza çekmek isteme sebebiniz yeni bir maceraya yelken başlatmak olabilir mi? Benliğinizin ve öz değerinizin ”manevi kaynağı” neşe ve coşku içinde olmaksa, bu soruya evet cevabı verebilirsiniz. Yalnız olma sebebiniz; aşkı ”öncelikle” eğlendirmesi gereken bir deneyim olarak görmeniz olabilir. Bu defa aşk, aile kurma, evlat sahibi olma isteğiyle aynı zamanlı gelebilir. Aşkın sizi onurlandırmasını istiyorsanız, şimdiye değin aşkı, ilişkiyi, sevgiliyi ne şekilde onurlandırdığınızı irdeleyin.

Başak

Kendinizi tanımanıza vesile olan olgunlaşma sürecinin yoğunluğu sebebiyle yaşamdan tutku almakta zorlanıyorsunuz. Günlük yaşamın doğal problemleri içinde boğulmaktan vaz geçerek, aşka alan tanıyın. Bedeniniz, zihniniz ve kalbiniz ruhunuzun duvarlarıdır. Ancak ne duygularınız ve düşünceleriniz ne de dürtüleriniz benliğinizi iyice açıklama etmeye yetmez. Aşk, insanı en gizli yönlerini açığa çıkararak olgunlaştıran efsunlu bir güce sahiptir.

Terazi

Aşk hayatınızla ilgili hayaller ve talepler konusunda açıklama edilmemiş, tamamlanmamış hikayeleriniz üzerinde düşünün. Daha önce hissi manipülasyonlar, stratejiler denediğiniz aşk ilişkilerinizi referans almadan, aşkı zihninizde en sade haliyle yaratın. Aşkı zihinsel düzlemde yenilemekle, aşka adım atarsınız. Aşkta tarafsızlık, dürüstlük, eşdeğer katılım, empati yeni sloganlarınız olsun. Vizyonunuzu geliştirecek kişiler ve ilişkilere yönelebilirsiniz.

Akrep

Beklentiler, arzular ve zorluklar aşkın kaçınılmaz gerçekleridir. Ama aşka dair eski bilgilerden uzaklaştıkça aşkı yaşamınıza çekebilirsiniz. İlişkiyi , aşkı da daha önce yaşanan antipatik deneyimlerin gölgesinden kurtarın. Sahip olduğunuz değerleri, öz arzularınız ve duygularınızla tekrar şekillendirin. Derin iç görüleriniz doğruca bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Bir kazanım ya da kayıp konusu gibi yaklaşmadığınız sürece aşka dair bütün tıkanıklardan kurtulabilirsiniz.

Yay

Gerçeklikten kaçmadığınız oranda, yaşamın bütün alanlarında olduğu gibi aşkta da kazanırsınız. İlkelerinizle barışık yaşarken, istikrarlı ve net bir motivasyon içinde olmanız önemlidir. Fakat aşkta neyin doğru neyin yanlış olduğuna dair kesinlik arayışından vaz geçin. Değişmez fikirli davranışlarınız, önünüze meydana çıkan fırsatları görmenizi engelleyebilir. öte yandan öz güveninizi spor, sağlıklı besin gibi fiziksel yatırımlarla güçlendirebilirsiniz.

Oğlak

Romantik ve dramatik ideal aşk tanımınız belki azıcık geliştirilebilir. Düşüncelerinizi basit basit değiştirmezken, aşka dair beklentilerinizi esnetmek sizi ürkütebilir. Oysa olması gereken; kendiniz olmaya devam ederken, karşınızdaki kişiye de kendisi olma fırsatı verebilmeniz. Akışta gelen aşk ve ilişkiler sizi rutinin dışına çıkarmayı başarabilir. Böylece aşkı eskisinden daha yoğun yaşayabileceksiniz. Siz önce aşka süre ayırma konusunda netleşin.

Kova

Her konuda olduğu gibi aşkı da yüksek bir tecrübe olarak yaşamak istersiniz. Siz önce bireysel arzularınızın yüzeye çıkmasına izin verin. Dünyaya karşı sahip olduğunuz hoşgörüyü kendinize de gösterin. Aşkın görünmeyen yüzünü hayatınıza çekecek deneyimler misafir etme edin. Kolektife adanmanız, kendinizi unutmanıza dolayısıyla da aşktan kopmanıza neden olmuştu. Tam aşık Kova mevsimindeyiz; aşkın yeni doğasını yaşayarak topluma öğretmeyi deneyebilirsiniz.

Balık

Abayı Yakmak istiyorsunuz zira bir ilişkiniz olması konusunda, çevrenizden baskı görüyorsunuz. Ancak toplumsal normlar üzerinden tercihler yaparken, öz saygınızı yitirmemeniz önemlidir. Aşkın kendine aşık biri olarak, ilişkide zeka olarak temelleri göz ardı etmeyin. Korkularınızdan arındığınız oranda aşka ulaşabilirsiniz. Sadakât ve sadakat, merhamet ve öfke, sorumluluk ve yargı aşkın sizi sınayacağı asıl konulardır. Dilediğiniz vakit ne değin yaratıcı çözümler üretebildiğinizi biliyoruz.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here