spot_img

Diş kaplaması nedir? Nasıl uygulanır?

Yaş ilerledikçe kolajen yapımı azaldığı için cilt elastikiyetini yitirir, ciltte sarkma, kırışıklıklar ve güneş lekeleri ortaya çıkar. Yaşlanma haricen sigara içmek ve güneş ışınlarının oluşturduğu hasar da kolajen kaybına neden olur.

Kolajen destek ürünleri son dönemlerde özelikle deri sağlığına katkıları konusunda çoğunlukla gündemdedir. Tablet, kapsül, toz veya istikrarsız formda tüketilen bu ürünler cilt kırışıklıklarını önlemek veya saçları yükseltmek amacıyla gitgide artarak daha artı kişi göre kullanılmaktadır. Bunun yanında, kolajen destek ürünleri varisleriniz ve toplar damar sağlığınız için de yararlı olabilir.

Kolajen damar duvarlarını güçlendirdiği için, kolajen miktarının azalması da özellikle ince örümcek ağı mirasçı gelişmesi açısından tehlike faktörü olabilir. Toplar damar duvarlarının zayıflaması ve daha eksik elastik ışık halkası gelmesi damar içinde kanın göllenmesi ve damarın genişlemesine yol açar.

Genişleyen toplar damarlar da gözle görülür varislere dönüşür. Kolajen miktarı azaldıkça normalde çıplak gözle görülmeyen ince toplar damarlar daha görülür ışık halkası kazanç. Kronik toplar damar yetmezliği ve varisleri olan hastalar üstünde gerçekleştirilmiş bir bilimsel çalışmada varisli damar duvarlarında alıcı 4 kolajen miktarında azalma olduğu saptanmıştır.

Kolajen, toplar damar duvarlarını güçlendirdiği için kolajen desteği ürünlerinin teorik olarak varis gelişimini engellenmesine yardımcı olabileceği öne sürülmüştür. Kolajen yapımını destekleyen gıdalar arasında kemik suyu, sarımsak, yumurta, balık, turunçgiller, kaju ve domates yer alır.

C vitamini kolajen yapımını arttırarak toplar damar duvarlarının sağlam ve elastik olmasına katkıda bulunur. Ayrıca, örümcek ağı sanki ince kılcal damar varislerinin oluşmasını önler.

Limon, portakal, çilek, brokoli, maydanoz, kivi ve kırmızı biber gibi besinlerde bol miktarda C vitamini bulunur. Kolajen yapımını artmak ve dinç toplar damarlar için bunlara ilave olarak yeterli miktarda protein de almalısınız.

sonuç olarak, kolajen takviye ürünleri toplar damar sağlığını destekleyerek varis gelişmesini engellemeye tezgâhtar olabilir. Bunun yanında, eğer toplar damar yetmezliği ve varisler gelişmişse bir hekim kadar değerlendirilerek size uygun varis tedavisi planının oluşturulması en içten teşebbüs olacaktır.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here