spot_img

İlişkilerde en fazla hangi özellikler aranıyor

Türkiye, İngiltere, Fransa, Mısır, Endonezya, ve Suudi Arabistan’da Hawaya’nın ilişkisi olmayan 1715 kişiyle gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçları yayınlandı. Bakalım sizin hayallerinizdeki kişiyle Türkiye’de ilişki yaşamak isteyenlerin siklet sıralamaları aynı mi?

İlişkilerin temeli açık görüşlülük

Araştırma sonuçlarına kadar; Türkiye’de ilişki arayan çiftlerin yüzde 92’si açık görüşlü kişilerle birlikte elde etmek istiyor. Açık görüşlülük en yüksek oran ile ilişki temellerinde en öncelikli yeri kaplıyor.

Siz hayallerinizdeki partnerde mizah anlayışınızın benzer olmasını mı istersiniz yahut para konularındaki tavır biçiminizin benzer olmasını mı? Verilere kadar, 10 kişiden 9’u aynı espri anlayışında ve para konularında aynı görüş açısına sahip olmaya siklet gösteriyor.

Akıl düzeyi mi, çekicilik mi

İlişkisi olmayan, bayan ve erkek sayısının eşit olduğu 20 ile 40 yaş arasındaki kişilerle gerçekleştirilen anket sonuçlarında, benzer zeka düzeyine sahip olmayı tercih edenlerin oranı yüzde 86 iken, bedenen çekiciliğe önem verenlerin oranı yüzde 85 olarak karşımıza çıkıyor. Bu konu hakkında siz de aynı fikirlere mi sahipsiniz?

Türkiye’de her beş kişiden dördü ailemin onaylayacağı kişiyle ilişki yaşamak istiyorum diyor. Araştırma sonuçlarına göre aile onayı öncelikli olmasa da, gerçi Türkiye’de ilişki yaşamak isteyen kişiler için kayda değer bir oranda.

Izdivaç yolunda ciddi ilişki koymak isteyen kişilerin, partnerinin ne kadar başarılı bir kariyerinin olmasını istiyorsun sorusuna, yüzde 75’i başarılı bir kariyere sahip olması benim için önemli diyor.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here