spot_img

İlişkinizin sağlığa zararlı olduğunu gösteren 5 işaret

Başkalarıyla kalıcı bağlantılar kurma arzumuz insan toplumunun psikolojik çimentosudur. Ama bu bağlantılar aynı zamanda toksik ilişkiler için de bir üreme alanıdır.

İlişkiniz çıkmaza girdiyse, onu kurtarmaya hedeflemek en iyi tabirle bir zaman kaybıdır ve en kötü ihtimalle zihinsel ve fiziksel sağlığınız için önemli bir tehdittir. Kırmızı bayrakları erken saptamak zamandan ve ruh sağlığınızdan tasarruf etmenizi sağlayabilir. İlişkinizin devam edemeyecek kadar toksik olduğunu bildiren 5 sinyâl için okumaya devam edin.

1. Büyük sorunlar söz konusu olduğunda, ilişki beklentileriniz birbirinden kilometrelerce uzaktadır

Hangi restoranlara gidileceğinden hafta sonu dışarı çıkıp çıkmayacağınıza karar vermeye kadar, farklılıklarınız ufak sorunlarla ilgiliyse, akla yatkın olan bunları çözmenizdir. Ama, politik görüşleriniz, ilişkilerdeki cinsiyet eşitliği görüşleriniz, izdivaç tercihleri, evcil hayvanlar gibi büyük sorunlar söz konusu olduğunda “sorunları çözmeye kastetmek” daima bir seçenek değildir. Eğer büyük sorunlar söz konusu olduğunda, fikirleriniz birbirinden kilometrelerce uzaktaysa, olasılıkla sağlıklı bir çift değilsiniz. Aslında, ilişkiniz büyük muhtemelen zaten yanlış yolda.

2. Sizin veya eşinizin ilişki beklentileri tamamen gariptir

Söylemeye gerek değil, tüm beklentilerimiz akla uygun değil. Bazıları açık saçıktır. Her ikiniz de iyi para kazanmanıza rağmen partnerinizin akşam yemeği için her çıktığınızda hesabı ödemesini beklemek mantıklıdır. Ancak eşinizin dobra dobra ahlaksız arayışlarda ya da kendilerini rahatsız hissettiren aktivitelerde size katılmaları konusunda ısrar etmesini ummak oldukça aşırı isteklerdir. Makul Olmayan ilişki beklentilerine sahip olan sizseniz, yaklaşan bir kopuş bekleyebilirsiniz. öte yandan, beklentileri mantıksız olan partneriniz ise, hala yapabilirken ilişkinizi noktalayın.

3. Birbirinizin çıkarlarını desteklemek için iki taraflı ve yeterince dinç bir arzunuz yoktur

Dinç romantik ilişkilerde, her iki tarafın birbirlerinin çıkarlarını desteklemek için karşılıklı ve güçlü bir isteği vardır. Bu, her ikinizin de diğer kişi için en iyisini gerçekleştirmek uğruna fedakarlık yapmaya istekli olduğunuz anlamına kazanç. Örneğin, eşiniz hasta olduğunda ve size fiilen ihtiyaç duyduğunda, haftalardır dört gözle beklemiş olsanız bile gideceğiniz etkinliği iptal edersiniz. Tabii ki bu, iki yönlü bir cadde. Eğer biriniz diğeri uğruna fedakarlık gerçekleştirmek istemiyorsa, veda etme zamanı gelmiş olabilir.

4. Eşinize güvenmiyorsunuz veya o size güvenmiyor

Iki Taraflı güven şarttır. Hakiki güven açıklanmış bir koşul veya olayla sınırlı değildir. Eşinizin işten sonra buluşmayı kabul ettiğiniz kafede olacağına inanmak, oysa başka birçok konuda ona güvenmemek reel bir güven değildir. Hakiki güven sınırsızdır. Bu güvenilir olmayan birine güvenmeniz gerektiği anlamına gelmez. Tersine, sağlıklı bir ilişkide, her insan diğerinin güvenini kazanır. İlişkinizde bir güven sorunu varsa, o süre biriniz ya da her ikiniz de güvenilir değildir. Güven ya da güvenilirlik sorunları olan sizseniz ya da eşiniz güven bölümünde başarısız olan birey ise, yapacak çok işiniz var.

5. Eşinize saygı duymuyorsunuz veya eşiniz size saygı duymuyor

Saygısızlık, ilişkilerin bir numaralı katilidir. böylece, eşinizle birbirinize karşılıklı saygınız yahut, ilişkiniz dehşet bir durumdadır ve muhtemelen devam etmeyecektir, fakat daha da önemlisi, devam etmemelidir. Diğer bir kişiye saygısızlık etmek, kendinizden alt olmalarını hissetmelerine yol açmaktır. Algılanan durumdaki bu cins asimetri üstüne kurulan bir ilişki önemli derecede toksiktir. Eşinize saygı duymuyorsunuz ya da eşiniz size hürmet duymuyorsa, dürüst olanı yapın ve ilişkiyi sona erdirin.

özel içeriğidir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here