spot_img

Sevgiliye Sorulacak Sorular 2021: Evlenmeden Önce Bayan ve Erkeğe Sorulacak Şiddet, Romantik ve Komik Sorular

Özelikle mevsim değişiklikleri, gün içerisinde yaşanan stres, kişinin beslenme düzeni ve saç kalitesi saçların dökülmesinin sebepleri aralarında yer alıyor. Alışılagelmiş döngünün açık havada saçın ömrünü kısaltan ve çabuk dökülmeye sebep olan pek çok koşul da bulunuyor. Yaz aylarında deniz, havuz etkisiyle beraber güneşin zararları etkileri saçların dökülmesine niçin olmaktadır.

Güz aylarına geçiş yaparken yaşanan mevsim değişikliği sebebiyle saç dökülmelerinde artma gözlemlenebilir. Mevsimsel saç dökülmesinin dışında aralıksız dökülmeler demir eksikliği öncelikle edinmek üzere nutrisyonel eksikliklere, stres ve kalıtımsal faktörlere ast olabilir.

Bakımlı ve aydınlık saçlara sahip elde etmek, saç dökülmelerini denetleme altına almak, yeni saç çıkışını sağlamak ve saç kalitesini çoğaltmak için mücadele sarf ederiz. Bunda en iyi yöntemlerden birinin saç mezoterapisi olduğunu vurgulayan Dr. Ömür Tekeli ve Dr. Evşen Altunay, “Saç dökülmesinin demir eksikliği, kalıtımsal, hormonal problemler gibi çoğu farklı nedenle gerçekleşebilir. Mezoterapi tedavisi ile saç köküne enjekte edilen saç için zorunlu vitamin, mineral, aminoasitler ve homeopatik ilaçların etkisiyle saç üretemeyen hücreleri yeniden canlandırarak kısa sürede çabuk sonuç alınmasını sağlıyoruz” dedi.

Saç mezoterapi ne işe yarar, ne zaman etki gösterir

Saç mezoterapi ne işe fayda, ne zaman etki gösterir?

Saç mezoterapisi saçların daha dinç daha canlı görünmesine muavin olur. Saç köklerini amaç alarak zayıflamış saç köklerini uyarıp bu bölgede kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Saç köklerini geliştirir ve incelmiş saçların kalınlaşmasına ihtimal tanır.

İnce mezoterapi iğneleriyle yapılan bu işlemde mezoterapinin içeriği saç dökülmesinin tipi, kişinin cinsiyeti, dökülme miktarı alınarak şahsi olarak seçilmektedir. Seans sayısı kişiye göre değişen bu tedavide ilk olumlu sonucun görülmesi için üzerinden 3 ay geçmesi gerekiyor.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here