spot_img

Baharı hissettirecek dekorasyon önerileri

Bahar ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte bireylerde evlerine renk ve hareket katma ricası oluşuyor. Bilhassa konut dekorasyonunda her sezon trendlerin değişmesi bu ricası daha da artırıyor. Evlerde bahar havası yaratmak için ilk adımda renklerden takviye alınabilir. Enerjisiyle baharın gelişini hatırlatacak mavi, yeşil ve kırmızı gibi sıcak renkler seçim edilerek, evlerin ruhu çabucak istikrarsız. Keza 2021’in rengi olarak belirlenen ve bulunduğu ortama tez hareket katan sarı renk kullanılarak kısa sürede yaşam alanlarına enerji ve canlılık getiriyor. Bunun yanı sıra mint yeşili ve pudra gibi pastel tonlarla da, baharın ferah ve parlak atmosferi yaşam alanlarına portatif.

Baharı anımsatan desenlere evinizde yer açın

Bahar denilince akıllara başlangıçta yeni tomurcuklanan ur ve rengarenk mis kokulu çiçekler geliyor. Doğadaki bu hareketlenmeyi evine yansıtmak isteyenler ise yaprak ve çiçek desenlerinin yer aldığı ev tekstili ürünlerine yer verebilir. Keza süsleyici olması keza de kullanıcıya konfor sunması sebebiyle özellikle salon ve yatak odası dekorasyonun olmazsa olmazı haline gelen dekoratif yastıklarla da ev dekorasyonunun havasını çabucak istikrarsız. Minimal çizgilerden geometrik desenlere, olağan modellerden tropik stile değin bambaşka zevklere kadar hazırlanan yastıklarla, konut dekorasyonuna minik ama etkili bir dokunuş yapılabilir. aynı zamanda evin öbür köşelerine canlı bitki ve çiçekler yerleştirilerek hayat alanlarındaki bahar atmosferi son derece zenginleştirilebilir. Bu sayede iç mekan havası temizlenmişken, taptaze ve ferah bir etraf sağlanabilir.

Küçük ve etkili süsleyici dokunuşlar

Evin makyajı olarak adlandırılan dekoratif aksesuarlar istenilen görüntünün elde edilmesi açısından çok büyük etkiye sahip. Evlerde bahar havası katan en kayda değer aksesuarların başında ise aynalar yer alıyor. Bulunduğu yere derinlik katarak daha geniş gözükmesine muavin olan aynalar, yaşam alanlarında aydınlık ve ferahlık yaratıyor. bununla birlikte evde daha sıcak ve doğal bir görünüş yaratmak için ahşap objelere, hasır sepetlere ve renkli vazolara da yer verilebilir. Unutulmaması gereken bir öteki nokta ise oda kokuları ve kokulu mumlar… Manolyadan lavantaya vanilyadan osmanthusa dek doğanın etkileyici kokularını evlere taşıyan ürünler, yaydığı enerji ile evlere baharın mis kokusunu ve pozitifliği davetli ediyor. Eşsiz koku içerikleriyle hayat alanlarının ruhunu yenileyen tasarımlar, itinalı ve zarif tasarımı bir uçtan bir uca dekoratif zarafet da sunuyor.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here