spot_img

En çok aldatan burçlar belli oldu!

En sık ellerde, kol ve bacağın daha aşağı kısımlarında, göz çevresi ile dudaklarda görülse de, ciltte kuruluk vücudun derhal her bölgesinde oluşabiliyor. Cilt kuruluğu için tedbir alınmadığında yüzde, bilhassa göz çevresinde ince kırışıkların oluşumu hızlanabiliyor.

Bunun yanı sıra kuruluğun artmasıyla birlikte ciltte geniş ve derin çatlaklar, açık yaralar, egzama ile enfeksiyon gibi daha önemli sorunlar gelişebiliyor. bu nedenle deri kuruluğunun hafife alınmaması gerekiyor. Her türlü önleme rağmen kuruluk şikayeti devam ediyorsa, kuruluğun yanı sıra kızarıklık, kaşıntı ve çatlama gibi ek sorunlar oluşmaya başladıysa vakit kaybetmeden bir hekime müracaat etmek gerekiyor.

Koruyucu kremi 30 dakika önce sürün

Koruyucu kremi 30 dakika önce sürün

Güneşin kurutucu etkisinden korunabilmek için dışarı çıkmadan 30 dakika önce güneş koruyucu ürünü cildinize sürün. Hem kremi her 2-3 saatte bir yeniden etmeye özen gösterin.

Belirtileri neler

Belirtileri neler?

-Ciltte kuruluk kendini ilk önce banyo-duş veya yüzme ardından gerginlik şehvetli ile gösteriyor.
-daha sonra ciltte kepeklenme-pullanma, ciltte esnekliğin azalmasına emrindeki olarak ince kırışıklar ve çatlama gibi yakınmalarla devam ediyor.
Kuruluğun artmasıyla birlikte ciltte geniş ve derin çatlaklar, açık yaralar, egzama ile enfeksiyon gibi sorunlar gelişebiliyor.

Deniz ve havuz sonrasında duş alın

Deniz ve havuz ardından duş alın

Denizden veya havuzdan çıktıktan sonradan mutlaka duş alın ama tuz veya klorlu su cilt yüzeyinde kalarak kuruluğa neden olmasın.

Duş süresini 10 dakikayla sınırlı tutun

Duş süresini 10 dakikayla sınırlı tutun

Cildin nemini kaybetmemesi için banyo ve duş süresini 10 dakika, hatta daha kısa tutmayı alışkanlık haline getirin. Yeniden aynı nedenle sıcak değil, ılık suyla yıkanın. Keza günde bir defadan pozitif banyo yapmamanız da deri sağlığınızı gözetmek açısından siklet taşıyor.

Sert ve kurutucu ürünler kullanmayın

Sert ve kurutucu ürünler kullanmayın

Duş alırken sert ve kurutucu etkiye sahip temizleyici ürünler yerine, nemlendirici içerikli sabun ve jelleri tercih edin.

Nemlendiriciniz cilt yapınıza uygun olsun

Nemlendiriciniz cilt yapınıza yerinde olsun

Nemlendiriciler cildin yüzeyini kaplayarak suyun cilde hapsedilmesini sağlıyor. Ancak uyarı! Etkin sonuç alabilmek için deri yapınıza yerinde nemlendiriciyi her gün kullanmayı alışkanlık haline getirin.

Bol bol su için

Yaz aylarında su tüketimini artırmanız da cilt kuruluğuna aleyhinde alabileceğiniz önlemler aralarında yer alıyor. Günde 2,5-3 litre su içmeyi ihmalkârlık etmeyin.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here