spot_img

En çok aldatan burçlar emin oldu!

Elma sirkesi, yıllardır sağlık tutkunlarının vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkıyor. Elma sirkesinin, olağandışı tadı ve kokusuna rağmen, kan şekerini düşürmekten kilo vermeye kadar birçok konuda vücudumuza yardımcı olduğu bilinmektedir.

Elma sirkesi, saç derisini eksfoliye eden ve kepeği uzaktan tutan alfa hidroksi asitleri ve saçı besleyen vitaminler ve mineraller açısından zengindir. bununla birlikte asidiktir ve saç derisi pH’ını düşürmek ve saç sağlığını bitmiş dengeye getirmek için kullanılabilir.

Malzemeler

Malzemeler

7 tüm sabun cevizi
3,1/2 bardak su
3/4 su bardağı elma sirkesi
10 damla tatlı portakal yağı

Hazırlanışı

Hazırlanışı

Sabun cevizlerini bir tülbentin içine koyun ve bağlayın. Orta zirve bir tencereye su doldurduktan sonradan sabun cevizlerini içerisine atın. Isıyı en üye indirin ve 30 dakika baştan başa kaynatın.

Tencereyi ateşten alın ve sabun cevizlerini içerisinden çıkarmadan iyice soğumaya bırakın. Soğuduktan sonradan köpük görene kadar torbayı sıkın. Torbayı soğuk suyla durulayın ve köpük görene kadar her yerde sıkın. Sabun cevizi sıvısını bir cam kavanoza dökün.

Sabun cevizinden elde ettiğiniz sıvının içerisine elma sirkesini ve portakal yağını ekleyin. Birleştirme için karıştırın.

Şampuan alıştığınızdan daha akan olacak, bu nedenle saçınıza spreyleyerek daha artı verim alabilirsiniz. Islak saça ufak bir miktar uyguladıktan sonra nazikçe masaj yapın. 5 dakika bekletin ve arkasında iyice durulayın.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here