spot_img

En çok aldatan burçlar kesin oldu!

Terleme karşıtı deodorant, stick, roll-on gibi ürünlerin kullanımı ile bu sorun giderilmeye çalışılsa da bunların hepsi geçici çözümlerdir ve söz konusu rahatsızlığı giderme konusunda etkili olmaz. Bu sorunun tedavisinde günümüzde reformcu bir uygulama olan koltuk altı botoks ile etkin sonuçlar elde ediliyor ve hastalarda terleme sorununu koskocoman bir oranda azaltılıyor. Halihazırda tıpta pek çok alanda kullanılan botoks tekniği, koltuk altında terlemeye niçin olan cana yakın sinirlerin aşırı uyarılması sorununu giderdiğinden uzun süreli bir çare imkanı sunuyor. aynı zamanda basit uygulanabilir olması da hastalar açısından avantaj sağlıyor.

Terleme sorunuyla başvuran hastalarda başta bu soruna zemin hazırlayan herhangi bir hastalığın olup olmadığını araştırılıyor. Hormonal bozukluklar ya da tiroid bezine ilişkin hastalıklar yoğun terlemeye sebep olabiliyor. Böyle bir şart varsa başta bunlara karşın bir tedavi planının belirlenmesi gerekiyor. Bu gibi bir rahatsızlık laf konusu değilse 18 yaşın üstünde olan, gebelik ve emzirme gibi bir durumu olmayan, herhangi bir asap sistemi hastalığı bulunmayan tüm hastalarda bu çare güvenle uygulanabiliyor.

İşlem, koltuk altı bölgesi lokal anestezik kremle uyuşturularak başlanıyor. Bir süre bekledikten sonradan koltuk altı bütün olarak uyuşuyor ve hastalar herhangi bir ağrı veya acı hissetmeyecek ışık halkası geldiğinde işleme başlanıyor. Terleme sorununa yol açan koltuk altı bölgelerini saptama ettikten sonradan ince uçlu özel iğneler yardımıyla laf konusu bölgelere botoks enjeksiyonu gerçekleştiriliyor. Genel Olarak 10 dakikayı aşmayan bu işlemin arkasında hasta jurnal yaşamına ve işine anında dönebiliyor. 3 gün ile 1 hafta aralığında işlemin sonuçlarını almaya, 2. haftanın sonunda ise tam olarak istenilen sonuç elde ediliyor. Takriben 15 günlük bu sürecin arkasından terleme sorununun halen devam ettiği bölgeler varsa bu bölgelere yeniden enjeksiyon uygulanabiliyor.

Koltuk altı botoks enjeksiyonu, vücudun öteki birçok bölgesine yapılan botoks enjeksiyonlarında olduğu gibi geçici bir etki sağlıyor. Koltuk altı botoks ile gerçekleştirilen terleme azaltıcı tedavide öteki botoks uygulamalarıyla aynı şekilde sıradan 6 aylık bir etki hedefleniyor. Bu zaman bir takım kişilerde daha kısa bazı kişilerde ise daha uzun olabiliyor. Tesir ortadan kalktığında hastalar işlemi tekrar yaptırabiliyor. Hem günlük yaşamı zorlaştıran, ayrıca bireyin kendisini keza de çevresindeki kişileri rahatsız eden terleme sorununu 10 dakika gibi kısa bir sürede azaltan bu usul hastaların yaşam kalitesini de keskin biçimde artırıyor.

Koltuk altı botoksu, Türkiye’nin yanı sıra tüm dünyada da kabul görmüş bir terleme azaltıcı çare yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. 2004 yılından bu yanlamasına FDA tarafından tasdikli bir şekilde dünyanın dört bir yanına gerçekleştirilen bu kullanım terleme şikâyeti için günümüzde en etkin çözüm yolu olarak görülüyor.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here