spot_img

En çok aldatan burçlar muhakkak oldu!

Yüz bölgesinin yaşlanması yalnızca deri yaşlanmasının bir sonucu değildir. bununla birlikte yüz bölgesindeki kemik ve yağ dokulardaki değişimlerle yüz dokusunu kemiğe asan bağlardaki zayıflama gibi etkilerin bir araya gelmesi sonucu ortaya çıkar. Süre ve hastanın genetiği gibi değiştirilemez faktörlerin yanında, sigara kullanımı, gıda düzeni, spor, güneş maruziyeti, uyku düzeni gibi durumlar yaşlanma üstünde önemli etkiye sahiptir.

Mini yüz germe işlemi nasıl yapılır

Mini yüz germe işlemi nasıl yapılır?

Mini yüz germe işlemi hastane ortamında yapılan bir ameliyattır. Genel hissizlik aşağıda veya sedasyon ve lokal anesteziyle de yapılan,yaklaşık 1.5 saat süren bir operasyondur. Hastaların ameliyat sonrası 1 gece hastanede kalması önerilir.

Kulak önü ve kulak arkası saçlı deriden yapılan kesiler sonrası hastayı seri ve sızısız bir iyileşme dönemi bekler. Yeniden kulak önü ve kulak arkası saç içinden yapılan kesilerin izleri doğal kıvrım hatlarının aralarında ve saç içinde kaldığı için iyileşmesi dönemi sonrası gözle görülür bir iz kalmaz. Küçük yüz germe tekniği ile şişkinlik ve morluklar oldukça minimal seviyede olur. Birey 1 hafta-10 gün daha sonra bayağı hayatlarına dönebilir.

Ufak yüz germe ameliyatları, yüzde çok fazla sarkmanın söz konusu olmadığı durumlarda, orta yaş sonrası dönemde yani 40’lı ve 50’li yaşlarda yapılan bir uygulamadır. Alışılmış yüz germe ameliyatında olduğu gibi yüzün derin yapıları travmatize edilmeden, sadece asıcı tahvil dokusu üstünde işlem yapılır ve böylece daha süratli bir cerrahi ve iyileşme dönemi sağlar.

Yüzün orta ve daha aşağı bölümünü, çene kenarlarını toparlamaya yöneliktir. Küçük yüz germe ameliyatı ile daha doğal sonuçlar ortaya çıkar ve yüzün görünen bir yerinde herhangi bir kesi izi oluşturmaz.

İşlem yaklaşık 10 yaş genç görünüm sağlıyor

İşlem yaklaşık 10 yaş genç görünüm sağlıyor

Mini yüz germe ameliyatı, orta yaş sonrası dönem için yerinde bir cerrahidir. Dudak kenarlarındaki sarkmalar, çene hattındaki yanak sarkmaları ve hafif orta seviye gıdı bölgesi sarkmaları bu teknikle oldukça hızlı bir şekilde çare edilebilir. Küçük yüz germe ameliyatı sonrası kişiler yüz görünümü olarak takriben 10 sene önceki hallerine dönüş yaşarlar.

Ameliyatsız genç görünmek mümkün müdür

Ameliyatsız genç gözükmek mümkün müdür?

Yazın sonlarına yaklaştığımız bu günlerde, güneşin cildimizde yarattığı olumsuz etkileri azaltıcı tedaviler alarak yaşlanmayı geciktirebilir ve mini yüz germe ihtiyacını öteleyebilirsiniz. Deri bakımında en önemli şey cilt nemlenmesini restore edebilmektir. Hyalüronik asit içerikli dolgu uygulamaları ile cildin uzun vakit ıslak kalması sağlanabilir.

Tekrar vitamin, mineral, enzim içerikli mezoterapi ürünleri de cildin ihtiyaçlarını karşılayarak cildin dinç ve parlak görünmesini sağlarlar. Bu girişimsel olmayan uygulamaların dıştan kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu tedavisi de gerek tek başına, gerekse de ufak yüz germe ameliyatı ile birlikte sıklıkla uyguladığımız, deriyi gençleştiren ve tamir eden bir cerrahi işlemdir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here