spot_img

En fazla aldatan burçlar belli oldu!

1 - Güneş koruyucuyu evden çıkmadan sürün

1 – Güneş koruyucuyu evden çıkmadan sürün

Güneşin cildimize olan etkisine aleyhinde uygulanabilecek en esas yöntem güneş kremi kullanımıdır. Bilhassa güneş yanığı, deri kanseri ve erken yaşlanmaya aleyhinde elleri, ayakları, kulakları ve dudakları unutmadan cilt bakım rutininizin son adımı olarak güneş kremi kullanın.

Hem uzun vakit dıştan süre geçireceğimiz zamanlarda yanınıza güneş kremi almayı unutmayın. Çünkü evden çıkmadan 15-30 dakika önce uygulamanız gereken güneş kreminin birkaç saatte bir her yerde uygulanması gerekiyor.

Telefonunuza kuracağınız bir güneş kremi hatırlatıcısı alarmı da işe yarayabilir. SPF korumasını unuttuğunuz günlerde de, güneşin deri üzerindeki hasarını bekletmeden çare edin yani güneş sonrası kremi kullanın.

2 - Yağlı bakım ürünlerinden kaçının

2 – Yağlı bakım ürünlerinden kaçının

Yaz sıcağına ve nemine maruz kalan deri daha hafif deri bakım ürünlerine gereksinim duyar. Yağlı ve kremsi yapıdaki ürünler yerine köpüren, durulanan ve su bazlı ürünlerle yüzünüzü makyajdan temizlemek daha dürüst bir tercih olacaktır.

3 - Güneşten korurken nemlendirin

3 – Güneşten korurken nemlendirin

Havanın sıcak ve ıslak olması, yüzünüzü nemlendirmeniz gerektiği gerçeğini değiştirmez. Makyajdan arındırdığınız ve temizlediğiniz yüzünüze nemlendirici bir mahsul de uygulamalısınız.

Keza güneşten koruyan ayrıca de nemlendiren ürünler yaz ayları için ideal. Birkaç saatte bir uygulanan, 30 ve daha yüksek SPF’li ürünler cildinizin gereklilik duyduğu bakıma fazlasıyla yetecektir.

4 - İnce çizgiler için C vitamini serumu

4 – İnce çizgiler için C vitamini serumu

İnce çizgilerin görünümünü iyileştirmeye ve kolajen üretimine tezgâhtar olan C vitamininin önemi yaz aylarında artıyor. Ayrıca C vitamini, UV ışınlarına karşısında ekstra bir koruma kalkanı oluşturacağından rutininize cilt temizliği ve nemlendirmenin yanına birkaç damla C vitamini ekleyebilirsiniz.

5 - Daha sık peeling yapın

5 – Daha sık peeling yapın

Büyüyen sıcaklar ve nemle birlikte cilde uygulanan peeling ölü derilerden kurtulmak ve cildi gözetmek için ideal. Peeling rutininizin sıklığını arttırarak cildinizi koruyabilirsiniz.

6 - Sık yıkanmak cildi kurutabilir

6 – Sık yıkanmak cildi kurutabilir

Pozitif duş almak yaz ayları baştan başa neme ihtiyaç duyan cildi kurutabilir. Aniden pozitif kez duş almak ciltteki doğal yağların soyulmasına neden olduğundan duş sürelerini kısa yetişmek ve fazla pozitif sıcak suya maruz kalmamak cildi kuru veya çatlamış hissetmeden dinç ve parlak tutmayı sağlayacaktır.

7 - Gözenekleri tıkamayan ürünleri tercih edin

7 – Gözenekleri tıkamayan ürünleri seçim edin

Yaz sıcaklarında gözenekleri tıkamayacak makyaj ürünleri tercih edilmeli. Cildinizi ayrıntılarıyla kapatmayacak makyajlar yapmanız yaz aylarında artan ter ve yağ ile cildi daha hafif hissettirdiğinden şiddetle öğüt edilir.

8 - Gölgede kalın

8 – Gölgede kalın

Vücudunuzu muhtemel olduğunca aracısız olarak güneşe maruz bırakmaktan kaçının. Plajda büyük bir şemsiye ve ekstra büyük bir şapkadan takviye olmak işinizi kolaylaştırabilir.

Merak Edilenler

Keşfet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here